0

PREMIJER LIGA: Iznenađenje u Hadersfildu debelo odlepilo dva Mančestera na vrhu tabele (VIDEO)

Objavljeno: 21.10.17 u 17:52

U tradicionalnom terminu od 16 sati gledali smo pet utakmica Premijer lige i videli jedno veliko iznenađenje jer je Mančester junajted poražen od Hadersfilda.

Očajno izdanje Mančester junajteda. Ko bi rekao posle odličnog nastupa u Lisabonu i velike pobede na gostovanju Benfiki u okviru Lige šampiona. Danas je Hadersfild ponovo pokazao da u Premijer ligi nema favorita i autsajdera.

Izazivač i novajlija u najvišem rangu takmičenja je u prvom poluvremenu rešio veliki deo posla koristeći konfuznu odbranu ‘đavola’ i tako postigavši laka dva gola.

Najpre je Moj u 28. minutu iskoristio priliku u kontri domaćina, a samo pet minuta kasnije je Depotr iskoristio asistenciju svog golmana i kardinalnu grešku Lindelofa da po drugi put savlada De Heu.

Naravno, u drugom poluvremenu je usledila igra ‘viktorija’ pred golom Hadersfilda, ali je umesto ranog gola, prvi i jedini do kraja susreta pao tek u 78. minutu kada je Rašford zatresao mrežu, ali nedovoljno za potpuni povratak i osvajanje makar boda. Čak i pored stopostotne prilike za Krisa Smolinga u 94. minutu.

To je iskoristio gradski rival, Mančester siti, koji je lako sa 3:0 savladao Barnli na ‘Etihadu’, u meču povratka Serhija Aguera.

Upravo je Argentinac sa ‘bele tačke’ doveo ‘građane’ u vođstvo u 30. minutu, a posao su završili u drugom poluvremenu Otamendi u 73. i Sane u 75. minutu.

Njukasl našeg Aleksandra Mitrovića je uspeo da dođe do trijumfa protiv Kristal Palasa Luke Milivojevića.

Dok je bivši igrač Olimpijakosa odigrao svih 90. minuta, ‘Mitrogol‘ je u igru ušao tek u 79. minutu i uneo je preko potrebnu živost koja je sedam minuta kasnije dovela do pobedonosnog gola. Strelac je bio Mikel Merino posle kornera za trijumf ‘svraka’.

U preostala dva susreta dve pobede gostiju identičnim rezultatom 1:2 – Lester je slavio protiv Svonsija, dok je Burnemaut srušio Stouk.