ATP

VIMBLDON: Onaj stari i ubedljivi Đoković, nova pobeda

Objavljeno: 08.07.17 u 20:17

Letonac nije bio nezgodan koliko se pretpostavljalo da će biti.
Četvrti teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala Vimbldona, pošto je danas pobedio Ernesta Gulbisa.

Đoković je tenisera iz Letonije ubedljivo pobedio sa 3:0 u setovima (6:4, 6:1, 7:6), posle dva sata i 16 minuta igre.

Srbin je odlično započeo meč, iako je u trećem gemu prvog seta izgubio servis, uspeo je ubrzo da vrati brejk i pritom posle svog servis gema napravi još jedan za osvajanje seta. Nismo se okrenuli a Đoković je poveo sa 2:0. Drugi set je ukupno trajao 28 minuta, srpski teniser je osvojio prvih pet gemova nakon čega je seriju od izgubljenih devet zaredom Letonac prekinuo jedinim osvojenim u drugom setu.

U odlučujućem delu meča se zaigralo nešto tvrđe. Set za set, pa je igra otišla u taj brejk. Đoković je otpočeo mini brejkom koji je posle potvrdio osvojenim poenima na svoj servis, usledio je još jedan mini brejk i sigurna pobeda u trećem setu.

Protivnik srpskom teniseru u narednoj rundi biće Adrijan Manarino iz Francuske, koji je posle pet setova pobedio sunarodnika Gaela Monfisa.