0

PREMIJER LIGA: Žiru spasio ‘tobdžije‘ bruke (VIDEO)

Objavljeno: 03.01.17 u 23:02

Iako je Arsenal gubio 3:0 od Bornmuta, u poslednjih 20 minuta je nadoknadio zaostatak.
Kakav meč. Umalo da Arsenal bude ponižen na „Din Kortu“, što nije dopustio Francuz.

Prvi gol viđen je kada je Stanislas odlično proigrao Denijelsa koji je matirao Čeha. Posle toga je na ivici šesnaesterca gostiju Džaka bio pregrub u duelu sa Frejzerom. Oliveru nije bilo teško da pokaže na belu tačku sa koje je Kalum Vilson bio precizan. Čovek koji je iznudio jedanaesterac, Rajan Frejzer, je bio strelac za 3:0 kada ga je pronašao Dеnijels u 58. minutu.

(Izvor: YouTube/ALXrecords 2016)

Da se meč igrao u Londonu, to bi bio momenat kada bi navijači „tobdžija“ krenuli da napuštaju stadion. Ipak, Žiru je spasio šta se spasiti moglo. Napadač je prvo u roku od pet minuta dvaput asistirao, prvo Sančezu, potpom Perezu, da bi u 92. minutu na asistenciju Džake i sam bio strelac za konačnih 3:3.

Što se ostalih današnjih duela tiče, Kristal Palas i Svonsi su odigrali sličan meč, po neizvesnosti, dok je Stouk golovima Krauča i Šoukrosa lako izašao na kraj sa Votfordom.

Pogotkom Mousona je u finišu prvog poluvremena Svonsi poveo, da bi Zaha poravnao sedam minuta pre kraja. Čovek odluke bio je Ranhel koji je na asistenciju Fera u 88. minutu matirao Henesija za tri boda koja u ovom trenutku izvlače ekipu Kristal Palasa iz zone ispadanja.