0

ATLETIKA: Elzan Bibić 28. u Italiji

Objavljeno: 11.12.16 u 15:44

Reprezentativac Srbije u atletici Elzan Bibić osvojio je danas 28. mesto u trci juniora na Evropskom kros prvenstvu u italijanskom gradu Kija, na Sardiniji.

Bibić, koji je na polovini staze bio medju desetoricom najboljih, prešao je deonicu od 6.000 metara za 17 minuta i 55 sekundi.

Ovaj sedamnaestogodišnji Novopazarac na taj način ponovio je plasman sa prošlog šampionata Evrope u krosu, koji je održan u francuskom Jeru.

Zlatnu medalju osvojio je Norvežanin Jakob Ingebrigtsen vremenom od 17 minuta i šest sekundi, srebro je pripalo Johanesu Kjapineliju iz Italije, a bronzanim odličjem okitio se Britanac Mahamed Mahamed.

U konkurenciji 87 atletičara, prošlogodišnji vicešampion kontinenta u uzrastu juniora Fabjan Palko iz Francuske zauzeo je tek 36. mesto.

Elzan Bibić je na Evropskom kros prvenstvu u Italiji bio jedini predstavnik Srbije.