0

PREMIJER LIGA: Novi poraz Junajteda, silni Palas, minimalac Sautemptona (VIDEO)

Objavljeno: 18.09.16 u 18:19

Najveće iznenađenje kola priredila je ekipa Votforda, koja je sa 3:1 pobedila Mančester junajted.

Palas je deklasirao Stouk Siti na Selhurst Parku sa 4:1, uz po gol i asistenciju Androsa Taunzenda.

S druge strane, „Sveci“ su minimalnim rezultatom nadigrali Svonsi, a pobedonosni gol postigao je rezervista Čarli Ostin u 64. minutu.

ŠTA VAM VREDE MILIONI? Votford deklasirao Junajted (VIDEO)

Palas je već u prvih 11 minuta rešio meč u Londonu. Prvo je Taunzend proigrao Tomkinsa za vođstvo, koje je ubrzo duplirao Dan posle dodavanja Pančona.

(Izvor:youtube/DAVID16776)

Domaćin je goste dotukao sa još dva ekspresna gola sredinom drugog poluvremena, nakon štio je Mekartur pogodio za 3:0, četiri minuta posle Taunzend je iskoristio proigravanje Kelija.

[stextbox id=“hotsport_text_box“]Premijer liga, 5. kolo:
Kristal Palas – Stouk Siti 4:1
(Tomkins 9, Dan 11, Mekartur 71, Taunzend 75 Arnautović 90+4)

Sautempton – Svonsi Siti 1:0
Ostin 64
Votford – Mančester junajted 3:1
(Kapue 34, Sunjiga 83, Dini 90+5p – Rašford 62)

Čelsi – Liverpul 1:2 (0:2)[/stextbox]

Čast gostiju je u 94. minutu spasao Marko Arnautović počasnim golom. Palas je drugom uzastopnom i ukupnom pobedom u sezoni stigao do sedmog boda i osme pozicije, dok je Stouk ostao zakucan na dno tabele sa samo jednim.

Sautempton je dominirao protiv gostiju iz Velsa, ispromašivali su se Long, Dejvis, Van Dajk, Ostin i Romeu, jednu dobru priliku imao je i Dušan Tadić, da bi konačno u 64. minutu Ostin pokupio odbitak i zakucao loptu u desne rašlje.

(Izvor:youtube/DEOMediaTV1)

Sautempton je prvi put slavio ove sezone i prestigao Svonsi koji ima bod manje na 15. poziciji na tabeli.