1

VREMEPLOV: 81. derbi, Zvezda slavi Piksija, Partizan kune Đukanovića

Objavljeno: 14.09.16 u 00:10

To je potez koji i jedni i drugi i danas pamte. Jedni ga se rado sećaju, drugi ne. Ostaće upamćen zbog majstorije Dragana Stojkovića, ali i tri velika propusta Partizanovog golmana Đukanovića.

Igrao se 81. večiti derbi na stadionu Partizana.

Sjajno vreme, sjajna atmosfera, a onda ju je dodatno zagrejao Dragan Stojković Piksi.

Postigao je gol, koji se i danas preričava.

VREMEPLOV: Dan kada su se Piksi i Zvezda propisno obrukali na stadionu JNA (VIDEO)

Iskoristio je loše postavljanje golmana Đukanovića i lobovao da iz kornera. Potez koji se retko viđa.

Partizan je uzvratio golom Gorana Stevanovića, iz za njega neuobičajene situacije, jer je pogodak postigao glavom.

Partizan je imao priliku za preokret, ali je onda loptu preko gola poslao fadilj Vokri.

Zatim je u dugom poluvremenu zapretila Zvezda, ali je udarac Mrkeli zaustavio Đukanović. Nažalost, po Partizan, to je bila jedina njegova dobra reakcija na meču.

Usledila je nova akcija Zvezde u 54. minutu, po levom boku je probio Marović, ubacio loptu u šesnaesterac, tako je nije baš najidealnije zahvatio Boro Cvetković, ali je ona ipak poršla Đukanoviću ispod ruke i Zvezda je ponovo povela.

Zatim je usledio mat u dva poteza. Prosinčeki je poslao pas od 40 metara, a odlično je loptu prihvatio Boro Cveteković, uputio šut ispod Đukanovića, koji je ponovo slabo reagovao.

Da utakmica bude još zanimljivija postarao se Nebojša Vučičević, koji je posle sjajne solo akcije savladao Stojanovića za 2:3.

Vokri je mogao da izjednači, ali je njegov šut u bliži ugao zaustavio Stevan Stojanović.

Još bolju priliku imao je Milko Đurovski, ali je ponovo golman Zvezde bio nesavladiv,

(Izvor:youtube/StevicIvan)