1

RIO 2016: Vaterpolisti se mučili, na kraju remi s Grčkom

Objavljeno: 08.08.16 u 15:15

Vaterpolo reprezentacija Srbije remizirala je sa Grčkom u drugom kolu Olimpijskog turnira u Riju, 9:9

Na kraju je Srbija imala i prednost, posle velikog preokreta, jer su Grci imali i četiri gola prednosti na početku trećeg dela.

Grci poveli sa penala, a kasnije udvostručili prednost sa igračem više. Pre toga naši nisu iskoristi brojčanu prednost. Naši misu mogli nište, jer je golman Grčke, Fleksa odlično branio.

NA DANAŠNJI DAN: Srpski fudbaleri na OI u Pekingu, “Delfinima” zlato i viza za Rio, odlazak Veljka Rogošića (VIDEO)

Na 2.20 do kraja imali smo novog igrača više, ali smo ostali bez gola. Tek na minut i 20 sekundi do karaja Filipović se konačno upisao u strelce.

U drugom delu posle tri minuta Grci su ponovo iskoristili igrača više i poveli sa 3:1. Na manje od minuta do kraja Grci su stigli do ogromne prednosti od 4:1.

Na početku trećeg dela Grci su povećali na 5:1!

Stefan Mitrović je konačno na manje šest minuta do kraja trećeg dela uspeo da postigne tek drugi gol za Srbiju. Srbija se konačno prenula, pa je Jakšić smanjio prednost Grčke na samo dva gola

Nažalost Grci su odmah uzvratili i povećali prednost na 6:3.

Krenula je goleada, odmah posle gola Grka, Filipović je postigao svoj drugi gol na meču.

RIO 2016: Kakav podvig Srbije!

Na pola minuta do kraja trećeg dela iskoristili smo brojčanu prednost u bazenu preko Prlainovića za 6:5.

Na osam sekundi do kraja tog dela igre, Grci su ponovo vratili prednost na dva gola. Živko Gocić ponovo je smanjio prednost Grka na samo gol, na početku poslednjeg dela igre.

Tokom celog meča je bilo tako, i nastavilo se, jer su naši protivnici ponovo odgovorili golom na pogodak Srbije. Na manje od pet minuta do kraja Milan Aleksić je opet doveo Srbiju nadomak izjednačenja

Na 3,36 konačno su Srbi izjednačili, gol je postigao Ćuk! I konačno prednost Srbije, Slobodan Nikić za 9:8!

Grci su prvi put morali da jure prednost Srbije, ali su uspeli da izjednače na manje od dva minuta do kraja meča. Rezultat je ostao 9:9, pa su tako naši reprezentativci izbegli poraz, slično kao u duelu sa Mađarskom.