0
Evroliga

EL, ČETVRTFINALE: Laboral ‘počistio’ Panatinaikos, Barselona bolja od Lokomotive

Objavljeno: 19.04.16 u 22:29

Košarkaši Laboral Kuće plasirali su se na završni turnir Evrolige pobedom nad Panatinaikosom u trećem meču od 84:75.

Košarkaši Panatinaikosa su propustili priliku da izbore četvrti duel, tako da je ukupnim rezultatom u pobedama 3-0 španska ekipa Laboral Kuće obezbedila priliku da se bori za titulu šampiona Evrope.

Utakmica je najvećim delom bila neizvesna, u poslednju četvrtinu Laboral je ušao sa poenom prednosti, ali je španski tim u poslednjih 10 minuta ubacio 28 poena i obezbedio plasman na F4.

Adams je predvodio Laboral sa 24 poena, Majk je dodao 20, a Bertans 13, dok je Blažič ubacio četiri poena.

Kod Atinjana, Raduljica je postigao 13 poena uz osam skokova, Gist i Vilijams su ubacili po 11, a Kuzmić šest.Vladimir Janković postigao 10.

EL, ČETVRTFINALE: Hrabra Zvezda ipak nije uspela, CSKA i Teo u Berlinu (VIDEO)

U drugom meču dana, Barselona je savladala Lokomotivu sa 82:70, i tako povela sa 2:1 u serji.

Abirnes je bio najbolji kod Katalonaca sa 25 poena, Satoranski 13 a Doelman 12 poena.

Tim Lokomotive predvodili su Rendolf sa 16 i Dilejni sa 15 poena.

Naredni meč na programu je takođe u Barseloni za dva dana.

NOVA ZAVRZLAMA: FIBA se sada okomila i na Evroligaše