0
Evroliga

EL, TOP 8: Fenerbahče bolji od Reala za 1:0 u seriji (VIDEO)

Objavljeno: 12.04.16 u 22:26

Ekipa Fenerbahčea savladala je Real iz Madrida na domaćem parketu u prvom meču četvrtfinala Evrolige rezultatom 74:69.

Turski predstavnik je, predvođen srpskim internacionalcem Bogdanom Bogdanovićem, prve dve četvrtine odigrao odlično, držao sve konce u svojim rukama, pa je na poluvreme otišao sa 12 poena prednosti – 41:29.

Ipak, treća četvrtina donela je odličnu igru gostiju iz Madrida pre svega u odbrani, lake poene iz kontra napada, pa je pred poslednjih 10 minuta rezultat bio 53:52 u korist Fenera.

BOGDANOVIĆ ZLOSTAVLJA REAL: Trojka kao kap (VIDEO)

U poslednjoj četvrtini Fenerbahče je ponovo došao do sopstvenog ritma, i uspešno priveo kraju meč za prvi trijumf u Top 8 fazi.

Bogdan Bogdanović i Kostas Slukas predvodili su ekipu Željka Obradovića sa po 17 poena, koliko je imao i Rejes iz ekipe Reala.