0

PREMIJER LIGA: ‘Đavoli’ vladaju Mančesterom, Totenhem lako protiv ‘višnjica’ (VIDEO)

Objavljeno: 20.03.16 u 18:57

Derbi 31. kola engleske Premijer lige pripao je Mančester junajtedu i to na stadionu gradskog rivala Mančester Sitija rezultatom 1:0 (1:0).

Navijači Mančester sitija nadali su se da će iskoristiti loš momentum u kom se nalazio njihov gradski rival posle eliminacije iz Lige Evrope od Liverpula, ali nisu ni slutili da će ‘đavoli’ zaigrati sjajno baš kada su ih svi otpisali.

Već u 16. minutu postignut je gol odluke na ovom derbiju grada Mančestera, a strelac je bio najmlađi fudbaler na terenu ‘Emirejts’ stadiona – Markus Rašford.

Ovaj 18-godišnjak koji je pažnju evropske i svetske javnosti sa dva gola Arsenalu, i danas je bio igrač odluke fenomenalnim driblingom i egzekucijom u stilu najboljih svetskih napadača.

Majstorija Rašforda bila je presudan, ali ne i jedini zanimljiv momenat na ovom susretu. U nastavku utakmice, pa sve do samog kraja ‘građani’ su imali inicijativu, veći posed lopte i šuteva ka golu De Hee (ne i u okvir gola, gde je Junajted bio bolji), ali nije bilo promena rezultata.

Ređale su se prilike, najviše Serhija Aguera koji je u jednom momentu pogodio i stativu, ali je sve ostalo na tome. Mančester je slavio minimalnim rezultatom u 171. međusobnom okršaju i približio se gradskom rivalu na samo jedan bod zaostatka.

U drugom meču igranom od 17 časova Totenhem je savladao Burnemaut sa 3:0 i tako zadržao korak za vodećim Lesterom i ostao možda i najveći pretendent da skine ‘lisice’ sa vrha tabele do kraja sezone.

Već u prvom minutu Hari Kejn je doveo ‘pevce’ u vođstvo, a isti igrač je već u 16. minutu otklonio sve sumnje oko pitanja pobednika.

Do kraja meča je Eriksen u 52. minutu potvrdio trijumf Totenhema postavivši konačnih 3:0.