8
Evroliga

EVROLIGA, TOP 16: Peti poraz od Fenera, Datome i Bogdanović nemilosrdni prema Zvezdi (VIDEO)

Objavljeno: 04.03.16 u 21:15

I peti put ove sezone košarkaši Fenerbahčea savladali su Crvenu zvezdu ovog puta u meču 9. kola E grupe Top 16 faze Evrolige sa 72:65 (14:18, 11:16, 24:6, 23:25).

Kao i u utakmicama sa Anadolu Efesom i Darušafakom tim Dejana Radonjića je odlično odigrao prvo poluvreme i stekao je solidnu prednost (34:25) pre svega zbog odlične igre u odbrani i solidnim rešenjima u napadu.

Sa po devet poena u napadu su blistali Cirbes i Miler i činilo se da bi konačno ove sezone Zvezda mogla da isparira „žuto-plavima“ do kraja utakmice pogotovo kada je početkom treće deonice prvi put povela sa dvocifrenom razlikom (36:26) iako je šut sa distance nikako nije služio.

(Izvor: Youtube/AverythingAbout Sports)

Međutim, od tog momenta usledila je serija domaćeg tima od 14:0 koju je predovdio Bogdan Bogdanović sa osam poena. I ne samo da je poveo već je tim Željka Obradovića nastavio da gazi u istom ritmu do kraja treće deonice koju je rešio u svoju korist sa 24:6 odnosno u poslednju četvrtinu je ušao sa prednošću od 49:40.

Kako su u drugom poluvremenu zaustavljene Zvezdine prve dve „violine“ Cirbes i Miler (bez poena u drugom poluvremenu punih 16 minuta), a šut za tri poena nije proradio (6/20) praktično nije bilo šanse za povratak pa je Fenerbahče mirno priveo utakmicu kraju za konačnih 72:65.

Tursku ekipu su do pobede vodili Điđi Datome sa 27 i Bogdan Bogdanović sa 16 poena (trojke 4/8), dok su u srpskom timu dvocifreni bili samo Maik Cirbes sa 11 i Marko Simonović sa 10 poena.

(Izvor: Goals 365 HD)

Za Crvenu zvezdu daleko važniji meč na proghramu je narednog petka kada u Beogradu gostuje Panatinaikos, jedan od rivala crveno-belih u borbi za mesto koje vodi u plej-of, a na ruku srpskom šampionu ne ide to što su „zeleni“ u dobroj formi u poslednjih nekoliko nedelja.

Crvena zvezda će i posle ovog kola biti na četvrtom mestu grupe E sa pet pobeda i četiri poraza, ali joj i dalje najveća opasnost preti od Anadolu Efesa (3/6) koji će opreostalih pet utakmica odigrati u Istanbulu (tri pred svojim navijačima i gostuje Fenerbahčeu i Darušafaki).