0

PREMIJER LIGA: Lester zaustavljen, Čelsiju sva tri boda (VIDEO)

Objavljeno: 01.03.16 u 22:40

Nešto više uspeha u prvih pet utakmica 28. kola Premijer lige imale su gostujuće ekipe koje su upisale dve pobede u odnosu na jednu domaćih timova.

Trijumf Čelsija protiv Noriča bio je očekivan, ali ne i lak kao pto bi moglo da se pretpostavi pošto su „plavci“ posle vođstva od 2:0 prepustili inicijativu domaćima što je moglo da im se osveti. Oba srpska internacionalca bila su u timu iz Londona i Nemanja Matić i Branislav Ivanović koji je sa kapitenskom trakom na ruci odigrao 350. meč za Čelsi.

(Izvor: Rutube/Независимый спорт)

S obzirom na lošu formu Aston Vile moglo bi da se kaže da nije iznenađenje ni pobeda Evertona u Birmingemu. Kristal Palas je napravio preokret u Sanderlendu golovima Vikama, ali nije uspeo da sačuva sva tri boda pošto je Borini u 90. minutu spasio jedan poen domaćem timu. Laka pobeda Bornmuta protiv Sautemptiona donekle iznenađenje. Dušan Tadić je za „svece“ odigrao poslednjih 20 minuta.

(Izvor: dailymotion/Flashhighlights)

Konačno je zaustavljen i Lester, a za to se pobrinuo Vest Bromvič Albion koji je uspeo da ostane neporažen u duelu sa liderom na tabeli pomogavši tako pre svega Totenhemu i Arsenalu koji su prvi pratioci „lisica“. Najlepši gol na meču postigao je Gardenr i to u 50. minutu kada je iz slobodnjaka savladao Kaspera Šmajhela.