0

LIGA EVROPE, 1/16 FINALA: Klinac spasio Junajted, Viljareal izbacio Napoli (VIDEO)

Objavljeno: 25.02.16 u 23:40

Sedam utakmica odigranih u večernjem tereminu zaključile su prvo eliminaciono kolo Lige Evrope, a najveće iznenađenje je verovatno eliminacija Napolija. Posle pobede u prvom meču od 1:0 Viljareal je uspeo da ostane neporažen u Napulju (1:1), a za goste je do 77. minuta igrao srpski reprezentativac Antonio Rukavina. (Izvor: Rutube/Независимый спорт) Bruku Mančester Junajteda sprečio je 18-godišnji Markus Rašford koji je postigao dva gola u pobedi protiv Mitjilanda od 5:1 i to nakon što su Danci poveli na Old Trafordu. U samoj završnici Erera i Depaj su doneli ubedljiv trijumf „crvenim đavolima“. (Izvor: Rutube/GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ) Sevilja je uprkos porazu od Moldea prošla dalje jer je na svom stadionu trijumfovala sa 3:0, dok je Borusija i u revanšu savladala Porto ovog puta sa 1:0. Neven Subotić je na poluvremenu zamenio Humelsa. (Izvor: Rutube/GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ) (Izvor: Rutube/We Speak Football) Totenhem je do nogu potukao Fiorentinu na Vajt Hart Lejnu i tako izborio plasman u osminu finala. U gostujućem timu svih 90 minuta odigrao je Nenad Tomović. (Izvor: Rutube/GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ) Bazel je bio na korak od eliminacije, pošto je golom u 89. minutu Sal doneo izjednačenje Sent Etjenu što je uz pobedu u Francuskoj (3:2) bilo dovoljno „zelenima“, ali je Cufi svojim drugim golom u 91. minutu doneo veliko slavlje domaćim navijačima. (Izvor: Rutube/Life-Sport – Обзоры футбольных матчей) U Atini je posle produžetaka Anderleht izbacio Olimpijakosa 2:1. Atinjani su golom Fortunisa nadoknadili 0:1 iz prvog meča. Ipak, u produžecima Ačeampong sa dva gola doeno prolaz Belgijacima.  Za domaći tim ceo meč odigrao je Milivojević, dok je Zdjelar u 67. minutu zamenio Kambijasa. Na drugoj strani Filip Đuričić je zamenjen u 81. minutu. [stextbox id=“hotsport_text_box“] Liga Evrope, 1/16 finala, revanš utakmice Rezultati: Bazel* – Sent Etjen 2:1 (1:0) prvi meč 2:3 (Cufi 15, 90+1 – Sal 89) Porto – Borusija Dortmund* (0:1) prvi meč 0:2 (Kasiljas 23ag) Mančester Junajted* – Mitjilend 5:1 (1:1) prvi meč 1:2 (Bodurov 32ag, Rašford 64, 75, Erera 88pen, Depaj 90 – Sistto 28) Molde – Sevilja* 1:0 (1:0) prvi meč 0:3 (Hestad 43) Napoli – Viljareal* 1:1 (1:0) prvi meč 0:1 (Hamšik 17 – Pinja 59) Olimpijakos – Anderleht 1:2 (1:0) prvi meč 0:1 (Fortunis 29pen – Ačeampong 103, 112) Totenhem* – Fiorentina 3:0 (2:0) prvi meč 1:1 (Mejson 25, Lamela 63, Rodrigez 81ag) Lokomotiva Moskva – Fenerbahče* 1:1 (1:0) prvi meč 0:2 (Samedov 45 – Topal 83) Atletik Bilbao* – Olimpik Marsej 1:1 (0:1) prvi meč 1:0 (Merino 81 – Batšuaji 40) Bajer Leverkuzen* – Sporting Lisabon 3:1 (1:1) prvi meč 1:0 (Belarabi 30, 65, Čalhanoglu 87 – Žoao Mario 38) Šalke – Šahtjor* 0:3 (0:1) prvi meč 0:0 (Marlos 27, Fereira 63, Kovalenko 77) Krasnodar – Sparta Prag* 0:3 (0:0) prvi meč 0:1 (Mareček 51, Fridek 57, Fatai 70) Lacio* – Galatasaraj 3:1 (0:0) prvi meč 1:1 (Parolo 59, Anderson 61, Kloze 72 – Oztekin 62) Liverpul – Augzburg 1:0 (1:0) prvi meč 0:0 (Milner 5pen) Rapid Beč – Valensija* 0:4 (0:0) prvi meč 0:6 (Rodrigo 59, Feguli 64, Pjati 72, Vezo 88) Odigrano u sredu: Braga* – Sion 2:2 (1:2) prvi meč 2:1 (Žosue 27pen, Stoiljković 48 – Gekas 16, 29) Zvezdicom* su obeleženi timovi koji su prošli u osminu finala. Žreb za narednu rundu na programu je već u petak u Nionu. [/stextbox]