0

SERIJA A: Veroni gradski derbi, Inter lako protiv Sampe(VIDEO)

Objavljeno: 20.02.16 u 22:52

Fudbaleri Verone i Intera ostvarili su pobede u današnje dve utakmice 26. kola italijanske Serije A.

Verona je u gradskom derbiju ugostila Kijevo, ali nije bila gostoljubiva na terenu, pošto je slavila sa 3:1 u tradicionalno duelu punom naboja. Domaćin je poveo golom Luke Tonija posle neiskorišćenog jedanaesterca.

U drugom poluvremenu Đampaolo Pacini je povisio na 2:0 golom u 57. minutu. Međutim, zatim je defanzivac Verone Moras skrivio penal i dobio isključenje, a zaostatak ‘letećih magaraca’ prepolovio je Serđo Pelisije sa ‘bele tačke.

Ipak, konačnih 3:1 postavio je Jonica evrogolom i to posle isključenja fudbalera Kjeva Spolija.

(Izvor: youtube / iSlComps)

U drugom meču dana Inter je dočekao Sampdoriju, a ishod je bio identičan prethodnom meču. Inter je poveo sa 2:0 golovima D’Ambrozija i Mirande.

Čak je došao i do 3:0 preko Ikardija u 74. minutu, da bi utešan gol za Đenovljane i konačan rezultat postavio Fabio Kvaljarela u drugom minutu nadoknade.