0

BUNDESLIGA: Majnc i Šalke potpuno izjednačeni na četvrtom mestu (VIDEO)

Objavljeno: 12.02.16 u 22:23

Prvi meč 21. kola Bundeslige odigran je večeras u Majncu gde je domači tim posle velike borbe savladao Šalke sa 2:1 (1:0).

Domaći tim je na poluvreme odneo gol viška, ali je ta prednost anulirana već na startu drugog dela igre. Desetak minuta nedostajalo je gostima da dođu makar do boda na teškom gostovanju, ali je radost domaćim navijačima pogotkom u 79. minutu doneo Baumgartlinger lepim udarcem glavom.

(Izvor: Rutube/Независимый спорт)

Zanimljivo je daposle ovog meča oba tima imaju po 33 boda i istu gol razliku (+2) pa se nalaze na deobi četvrtog mesta odnosno na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Čak je identičan rezultat bio i u prvom meču ova dva tima s tim što je tada Šalke trijumfovao sa 2:1. Ipak sve to je uz utakmicu više odnosno već tokom vikenda priliku da ih preteknu imaće Bajer i Borusija iz Menhengladbaha koji imaju po 32 boda.