0

SERIJA A: Napoli nastavio dominaciju, Bolonja do slavlja u završnici (VIDEO)

Objavljeno: 31.01.16 u 17:07

Napoli je pobedio Empoli sa 5:1 (2:1), Bolonja Sampdoriju rezultatom 3:2 (2:0), a u Đenovi, Udinama i Torinu videli smo tri ‘krompira’.

Posle ubedljive pobede Juventusa nad Kjevom i preuzimanja prvog mesta na tabeli Serije A, pritisak je bio na Napoliju koji je na ‘San Paolu’ dočekao Empoli. I to se videlo na početku jer je Napoli delovao nervozno, a EMpoli to iskoristio za vodeći gol Paredesa u 28. minutu.

Međutim, kao da je taj gol bio potreban Napolitancima da zaigraju kako umeju. U roku od devet minuta došli su do preokreta golovima Iguaina i Insinjea i povratka za Empoli više nije bilo.

U drugom poluvremenu na terenu je postojao samo jedan tim, a to je bio Napoli. Tako je već u 52. minutu bilo 3:1 autogolom Kamporezea, a pred sam kraj meča potpuni debakl gostiju potvrdio je Kaljehon sa dva gola u 83. i 88. minutu.

Goleada je viđena i u Bolonji gde je domaći tim slavio pobedu nad Sampdorijom i to u zanimljivoj završnici. Bolonja je vodila na poluvremenu golovima Munijera i Donse, ali su Murijel i Korea iz penala u 80. minutu doneli izjednačenje.

Bolonji je pobeda bila neophodna i do nje je došla pogotkom tri minuta pre kraja. Junak je bio Destro koji je golom u 87. minutu doneo velika tri boda Bolonji.

Odigrane su još tri utakmice, ali su bile daleko od zanimljivih u odnosu na prethodne dve. Đenova i Fiorentina, Torino i Verona, kao i Udineze i Lacio odigrali su tri izrazito nezanimljive utakmice koje su završene bez golova.

Poslednjepomenuti bio je najzanimljiviji srpskim ljubiteljima fudbala, s obzirom da su se ‘sudarili’ Zdravko Kuzmanović sa jedne, odnosno srpski kvartet u Laciju sa druge strane. Sergej Milinković-Savić i Dušan Basta odigrali su svih 90 minuta za ‘nobesko plave’, dok su Milan Biševac i Filip Đorđević teren napustili zbog povreda.