1

SERIJA A: Preokret Lacija na debiju Biševca, Napoli lider, Inter se ‘okliznuo’ (VIDEO)

Objavljeno: 24.01.16 u 17:14

U 21. kolu Serije A pobedu je zabeležio lider Napoli, kao i Lacio, Bolonja i Palermo.

Napolitanci su igrali derbi u Đenovi protiv Sampdorije i slavili su sa ubedljivih 4:2. Gosti su poveli već u 9. minutu kada je precizan bio Iguain. Samo devet minuta kasnije bilo je 0:2, a strelac je bio Insinje iz penala. Uspela je Sampdorija da ublaži minus preko Koree u 45. minutu. Ipak, da će Napoli „upisati“ tri boda bilo je jasno u 60. minutu kada je Hamšik povisio na 3:1. Uspela je Sampa ponovo da se vrati u igru preko Edera u 73. minutu, ali je to bilo kratkog daha, pošto je Mertens šest minuta kasnije postavio konačnih 4:2. Sampdorija je od 59. minuta igrala bez isključenog Kasanija.

(Izvor: RuTube)

Najveće iznenađenje kola napravio je Karpi. Novi prvoligaš je na „Đuzepe Meaci“ sa igračem manje u 91. minutu stigao do boda protiv Intera 1:1. Palasio je doveo domaćina u vođstvo u 39. minutu, ali je Lasanga poravnao u sudijskoj nadoknadi. Ljajić je igrao 90 minuta za Inter, dok je Jovetić ušao u 84. minutu.

Lacio je napravio čudo. Od 0:1 na poluvrmenu je stigao do 4:1 protiv Kjeva. Gosti su poveli preko Cesara u 5. minutu. Lacio je prvi gol dao tek u 66. minutu iz penala preko Kandreve. Samo šest minuta kasnije došlo je do preokreta golom Kataldija. Kada je Kandreva pogodio za 3:1 u 81. minutu bilo je jasno da će nebesko-plavi slaviti. Polaši je promašio penal za „leteće magarce“, a Keita je u 96. minutu Laciju doneo četvrti pogodak. Za Rimljane je u prvenstvu debitovao Biševac, 45. minuta je igrao Đorđević, a u 60. minutu je iz igre izašao Milinković-Savić.