0

SERIJA A: Juventus sve bliže vrhu, savladana i Fiorentina (VIDEO)

Objavljeno: 13.12.15 u 22:37

Poslednji meč nedeljnog programa 16. kola Serije A odigran je večeras u Torinu gde je domaći Juventus savladao Fiorentinu sa 3:1.

Već posle šest minuta viđena su dva gola, po jedan na obe strane što je nagovestilo derbi pun uzbuđenja. Međutim, do odlučujućeg pogotka se čekalo do same završnice tj. do 81. minuta kada je Mandžukić posle kontranapada koji je sam povukao savladao Tatarusanua.

(Izvor: videa/wejgelo)

Hrvat je tako nagovestio pobedu koju je overio Dibala u sudijskoj nadoknadi vremena i tako produžio seriju utakmica bez poraza „stare dame“ koja je u poslednjih sedam prvenstvenih utakmica upisala pet trijumfa i dva remija. U gostujućem timu svih 90 minuta solidno je odigrao srpski reprezentativac Nenad Tomović.

Ovim trijumfom Juventus je preskočio Romu na četvrtom mestu Serije A pa sada ima dva boda manje od Napolija i Fiorentine koji su skupili po 32, ali i dalje je prilično daleko vodeći Inter koji na svom kontu ima 36 poena.