0

PREMIJER LIGA: Sautempton pobedio za pet minuta, Tadić asistent kod drugog gola (VIDEO)

Objavljeno: 01.11.15 u 19:00

U poslednjoj utakmici 11. kola Premijer lige Sautempton je pred svojim navijačima savladao Bornmut sa 2:0, a oba gola su postignuta u prvom poluvremenu.

Apsolutnu dominaciju na terenu domaći su krunisali golom u 31. minutu kada je Dejvis posle odlične akcije tima materijalizovao asistenciju Bertrana. Nije se dugo čekalo na drugi pogodak pošto je samo pet minuta kasnije posle centaršuta Dušana Tadića sa leve strane Grasijano Pele odlično skočio i zakucao loptu u gol gostiju.

Slika se potpuno promenila u drugom poluvremenu kada je Bornmut bio bolji rival, ali nije uspeo to i da konkretizuje makar jednim pogotkom pogotovo nakon što je u 78. minutu isključen Vanijama.

(Izvor: Rutube/Футболонлайн.net.net)

Sautempton je peti put uzastopno neporažen u ligi odnosno sada sa 17 osvojenih bodova sedmo mesto na tabeli pošto ima bolju gol razliku od Liverpula, a lošiju od Totenhema koji imaju isti učinak, dok je Bornmut na poen od opasne zone odnosno ima samo jedan više od Njukasla koji je na 18. poziciji.