0

SERIJA A: Empoli evrogolom bio nadomak pobede, ali je Eder doneo Sampi bod (VIDEO)

Objavljeno: 29.10.15 u 22:38

U poslednjem meču 10. kola italijanske Serije A, Sampdorija i Empoli su remizirali rezultatom 1:1 (0:0).

U tipičnom ‘italijanskom’ okršaju dve defanzivne ekipe reklo bi se da je podela bodova možda i najrealniji ishod, s obzirom da na sve viđeno na terenu u Đenovi.

Posle prvog poluvremena u kom su domaći imali veći posed lopte, ali gosti zrelije prilike za gol. Prvo Saponara, a onda i Pućiareli, na asistenciju Saponare, ali je oba puta dobro reagovao golman Vivijano.

Međutim, bio je nemoćan u 59. minutu kada je Pućiareli fantastično šutirao i neodbranjivo pogodio same rašlje gola Sampe za vođstvo Empolija.

(Izvor: youtube / FootballCompsHD)

Domaći su tada krenuli još žešće prema golu protivnika i to im se isplatilo već osam minuta kasnije kada je Eder iskoristio sjajnu akciju svog tima i realizovao je za 1:1.

Bio je to konačan rezultat, a jedino vredno pomena do kraja bio je drugi žuti karton Dijusea, kojim je Empoli meč završio sa 10 igrača na terenu.

Tako je Sampdorija ostala u sredini tabele sa 15 bodova, dok je Empoli sada na 14. mestu sa 11 osvojenih bodova.