0

PREMIJER LIGA: Goleada i tesna pobeda Junajteda, novi kiks Liverpula na Enfildu! (VIDEO)

Objavljeno: 20.09.15 u 18:54

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u gostima ekipu Sautemptona rezultatom 2:3 (1:1), dok je Liverpul na svom Enfildu remizirao sa Noričem – 1:1 (0:0).

Heroj u pobedi Mančester junajteda bio je dvostruki strelac Marsijal u 34. i 50. minutu, dok je treći pogodak postigao Mata u 68. minutu.

Domaći su poveli u 13. minutu kada se Pele našao na pravom mestu i pokupio odbitak sa sedam metara i lako pogodio praznu mrežu.

Ipak, već u 34. minutu Marsijal je rutinski savladao Stekelenburga, da bi potom početkom drugog poluvremena doneo preokret Junajtedu.

Na 1:3 povisio je Mata koji se našao na pravom mestu nakon udarca Depaja koji se odbio od stative pravo na nogu Špancu.

Ipak, treba istaći da je Junajted imao i sreće u nekoliko situacija kada je David de Hea sjajnim intervencijama sačuvao svoj tim.

U finišu meča, tačnije u 86. minutu Mane je odlično pronašao Pelea, koji se sa desetak metara glavom savladao odličnog De Heu.

Ne Enfildu, Liverpul je pružio još jednu bledu partiju. Domaći su poveli golom Ingsa u 49. minutu, samo tri minuta nakon što je zamenio Bentekea.

Prednost Liverpula trajala je do 61. minuta kada se nakon kornera Martin našao na pravom mestu i lob udarcem matirao Minjolea.

Liverpul je na sve načine pokušavao da dođe do pobede, a najveću šansu propustio je Kutinjo kada je u situaciji jedan na jedan njegov udarac zaustavio Radi.