0

LIGA ŠAMPIONA: Nikada ne otpisujte Juventus! Šokantni porazi za dva Mančestera, ostali favoriti sigurni (VIDEO)

Objavljeno: 15.09.15 u 22:56

Na otvaranju takmičenja u Ligi šampiona u sezoni 2015/2016 viđeno je, kao što smo i navikli, itekako puno dobrog fudbala.

Najviše pažnje privukao je duel između Mančester Sitija i Juventusa. Iako je to bio duel dva velika evropska tima, mnogi su pre meča otpisali ‘Staru torinsku damu’, ali su Italijani još jednom potvrdili da se to ne ste, makar kada se radi o šampionu Juventusu.

Juve je taktički vrlo dobro stajao na terenu ‘Etihada’, defanzivno su zatvorili prilaze svom golu, dok je  napadu ugrožavao Mančester Siti. Ipak, prvi je do vođstva došao domaćin, i to autogolom Đorđa Kjelinija, ali je u 70. minutu Mario Mandžukić savladao Džoa Harta i doneo izjednačenje.

Mančester Siti je istina, imao više loptu u posedu i inicijativu u meču, ali je do gola za trijumf ipak došao Juventus. Alvaro Morata je postigao gol za neočekivanu pobedu Italijana i možda i najveće iznenađenje prvog kola Lige šampiona.

U okviru iste grupe Sevilja je golovima Gameira, Banege i Konopljanke savladala Borusiju Menhengladbah sa ubedljivih 3:0. Očekivanu pobedu ostvarili su i Benfika nad Astanom našeg Nemanje Maksimovića od 2:0, PSŽ nad Malmeom istim rezultatom i Real Madrid nad Šahtjorom od čak 4:0, pri čemu je Kristijano Ronaldo postigao svoj novi het-trik.

Već smo vam pisali o povredi defanzivca Mančester Junajteda Luka Šoua, i to je najverovatnije znatno uzdrmalo igrače Luja van Gala, pa je PSV to iskoristio i ostvario prvu pobedu u Ligi šampiona. Iako je Junajted poveo golom Memfisa Depaja u 41. minutu, izjednačio je Hektor Moreno, da bi pobedu Holanđanima doneo Narsing.