0

SERIJA A: Sampa bolja od Bolonje, prelep gol Sorijana (VIDEO)

Objavljeno: 14.09.15 u 22:54

U odloženom meču trećeg kola Serije A, Sampdorija je na svom terenu savladala Bolonju 2:0 (0:0).

Kiša i potopljeni teren sprečili su fudbalere dva kluba da u nedelju ukrste koplja, a termin u ponedeljak više je odgovarao Đenovljanima. Naime, četa Valtera Zenge slavila je sa 2:0, a mučila se sve do 75. minuta.

Prvo poluvreme je prošlo bez većih prilika, a najbolju je imala Bolonja u 10. minutu kada je Brienca pogodio stativu. Blizu gola za goste bio je i Donsah u 45. minutu, ali je sa pet metara promašio gol. Fudbaler Bolonje Rico je u 62. minutu napravio medveđu uslugu svom timu i zaradio je drugi žuti karton, to jest crveni.

Sampdorija je činjenicu da ima igrača više iskoristila i krenula u potpunu ofanzivu. Veliku priliku imao je Muriel, ali je sam ispred golmana sa deset metara promašio gol. U 75. minutu Kolumbijac se ispravio, asistirao je Ederu, a Brazilac je matirao golmana Bolonje. Samo četiri minuta kasnije Korea je izbacao odbranu gostiju, dodao do Sorijana, a ovaj „bombom“ matirao Mirantea za konačnih 2:0.

(Izvor: YouTube/HQFootball24)

Fiorentina – Đenova 1:0 (0:0)