0
Auto Moto

VN BRITANIJE: Rosiju prijala kiša na ‘Silvestronu’

Objavljeno: 30.08.15 u 16:13

Pobednik Velike nagrade Britanije je vozač Jamahe Valentino Rosi. Doktor je po kiši kroz cilj 12. trke u sezone, u kraljevskoj klasi Moto GP šampionata, prvi put u bogatoj karijeri slavio na ‘Silvestronu‘.

Italijanu je ovo četvrta pobeda u ovogodišnjem šampionatu, a 112. u karijeri. Naravno, njemu ovo0 nije prvi trijumf na VN Britanije, pobeđivao je tiu sedam puta, ali na ‘Doningtonu’, ovo mu je prvo slavlje na ‘Silverstonu’, koji je domaćin šestu sezonu.

Drugo mesto, sa tri sekunde zaostatka, zauzeo je vozač Dukatija Danilo Petruči, dok je treći bio Andrea Doviciozo na Dukatiju.

I dok je Petručiju ovo najvolji rezultat u karijeri, branilac titule Mark Markes nije uspeo da završi trku. Španac je izleteo sa staze osam krugova pre cilja. Horhe Lorenco je bio četvrti. Peti je bio Pedrosa…

Prvo u generalnom plasmanu sa 236 bodova je Rosi, ima 12 više od Lorenca, dok je Markes treći sa 159.

Moto GP šampionat nastavlja se Velikom nagradom San Marina na stazi “Marko Simončeli” u Mizanu.