0

PREMIJER LIGA: Krul sačuvao Njukasl na Old trafordu, Mitar umalo strelac (VIDEO)

Objavljeno: 22.08.15 u 15:37

Fudbaleri Mančester junajteda i Nukasla remizirali su rezultatom 0:0 u prvom meču trećeg kola Premijer lige.

Junajted je dobro otvorio meč, a za razliku od prva dva meča, danas je kapiten Vejn Runi bio znatno opasniji po protivnički gol. Runi je imao nekoliko solidnih pokušaja, a u osmom minutu njegov pogodak je poništen zbog ofsajda.

U 24. minutu, Mbemba je cenitrarao sa desnog boka, a Mitrović nadskočio Darmijana i snažno šutirao glavom, ali je prečka spasila nemoćnog golmana Romera.

Do odlaska na odmor, Mata je imao odličan šut u prvi ugao, ali je Tim Krul bio fenomenalan na golu gostiju.

U drugom poluvremenu, igralo se praktično samo na polovini Njukasla. Junajted je dominirao, ali je teško dolazio do pravih šansi.

Domaći su zaigrali bolje tek u od 70. minuta nakon što su Kerik i Ćićarito zamenili Švajnštajgera i Januzaja.

Najbolju šansu na utakmici imao je upravo Ćićarito desetak minuta pre kraja, kada je izašao sam na Krula, ali je golman Njukasla nogom zaustavio njegov udarac.

U 90. minutu, Junajted je bio najbliži golu, Depaj je centrirao iz kornera, a Smoling glavom pogodio stativu.

Posle tri odigrana kola, Junajted ima sedam, a Njukasl tri boda.