0

PREMIJER LIGA: ‘Pevcima’ malo 2:0, Lester predvodi karavan (VIDEO)

Objavljeno: 15.08.15 u 18:13

U drugom kolu Premijerlige Lester je ostvario drugu vezanu pobedu, ovog puta protiv Vest Hema, pa se i dalje nalazi na vrhu tabele engleskog prvenstva.

U meču Vest Hema i Lestera viđeno je dosta bure, a gosti su u prvom poluvremenu vodili čak sa 2:0 golovima Okazakija i Mareza. Ipak, domaći tim koji je u prvom kolu slavio u Londonu protiv Arsenala nije se predavao i u 55. minutu je preko Pajeta smanjio na 1:2.

Do kraja meča je tim Slavena Bilića bio konstantno u atacima, ali do gola nisu mogli. Čak je u toj prevelikoj želji u nadoknadi vremena golman Adrijan dobio direktan crveni karton, kada je prilikom kornera otišao u protivnički kazneni prostor, žestoko nehotice šutnuo igrača Lestera u grudi.

(youtube / GOALS 2)

Igrači Lestera izdržali su i pored vođstva od 2:0, ali Totenhem nije na domaćem terenu protiv Stouka. Vodili su ‘petlovi’ u prvom poluvremenu golovima Dajera i Volkera, ali je Stouk za samo pet minuta, od 78. do 83., preko Arnautovića i Dijufa uspeo da stigne do vrednog boda.

Njukasl našeg Aleksandra Mitrovića upisao je i prvi poraz ove sezone, pošto je izgubio od Svonsija na gostovanju rezultatom 2:0. Strelci za Velšane su bili Gomis u 9. i Ajev u 52. minutu, a ulazak  Mitrovića 10 minuta pre kraja meča nije uspeo da promeni ništa u igri ‘svraka’, osim što je ponovo uspeo da zaradi žuti karton za samo 90 sekundi.

Norič je, reklo bi se, iznenadio Sanderlend trijumfom na gostovanju rezultatom 3:1, dok su Votford i VBA odigrali meč bez golova. U prvom meču dana, Everton je razbio Sautemptom na gostovanju rezultatom 3:0.