0

PREMIJER LIGA: Palas i sudija Mos pokvarili Džerardov oproštaj od Enfilda (VIDEO)

Objavljeno: 16.05.15 u 20:28

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa 37. kola Premijer lige u svečarskoj atmosferi na Enfild Roudu Kristal Palas je savladao domaći Liverpul sa 3:1, ne pokazavši previše empatije prema kapitenu domaćina Stivenu Džerardu koji se večeras oprostio od navijača posle punih 17 sezona igranja u dresu „crvenih“ (709 utakmica).

Kada su sama dešavanja na terenu u pitanju Liverpul je do prednosti doveo Lalana u 26. minutu, kad aje iskoristio grešku odbrane gostiju, nakon čega je naravno potrčao u zagrljaj kapitenu. Međutim, gosti nisu bili previše raspoloženi za deljenje poklona pa su preko Pančona golom iz slobodnjaka u 43. minutu došli do izjednačenja.

Oba gola londonskog tima u drugom poluvremenu su pod velikim upitnikom kada je regularnost u pitanju odnosno ako za prvi može da se diskutuje da li je Zaa bio u ofsajdu, onda je bez sumnje u 91. sudija MOs pogrešio kada je dosudio penal jer je prekršaj bio van kaznenog prostora. Minjole je odbranio penal Mareju, ali je na njegovu nesreću odbitak došao do izvođača koji nije pogrešio i drugi put.

(Izvor:Rutube/Футболонлайн.net)

Liverpul je tako propustio dobru priliku da obezbedi peto mesto i plasman u Ligu Evrope za koji će morati da se bori u poslednjem kolu protiv Stouka, dok je Kristal Palas bezbedan u sredini tabele.