0

PREMIJER LIGA: VBA utišao ‘Teatar snova’ (VIDEO)

Objavljeno: 02.05.15 u 20:35

Senzacija se dogodila u 35. kolu Premijer lige u kome je Mančester junajted poražen na svom terenu od VBA 1:0 (0:0).

„Crvenim đavolima“ je pobeda nad timom iz Birmingema obećavala četvrto mesto i kvalifikacije za Ligu šampiona, ali je VBA napravio veliko iznenađenje i šokirao Old Traford. Mančester je od samog starta krenuo ofanzivno na rivala, a prvu veliku priliku propustio je u 16. minutu Van Persi, koji će na kraju biti tragičar utakmice.

Tajac na tribinama „Teatra snova“ nastao je u 63. minutu. Oleson je izveo slobodan udarac i evrogolom je savladao De Heu. Mogao je Junajted brzo do izjednačenja, ali je u 75. minutu Van Persi promašio penal, to jest odbranio ga je Majhil. Holanđanin je titulu „tragičara“ zaslužio u 90. minutu kada je ponovo bio u stopostotnoj šansi, ali je golman VBA ponovo izašao kao pobednik.

Mančester je ovim porazom zadržao četvrtu poziciju sa 65 osvojenih bodova, ali mu se sada približio petoplasirani Liverpul sa četiri boda manje. U trku za Ligu šampiona mogao bi da se ubaci i Totenhem koji je osvojio 58 bodova i ima utakmicu manje.