0

BUNDESLIGA: Zakuvalo se u borbi za opstanak, pobeda HSV-a, novi poraz Hanovera, Štutgart ispustio trijumf (VIDEO)

Objavljeno: 25.04.15 u 17:22

Pet mečeva 30. kola Bundeslige odigrano je u subotu popodne, a veoma važne trijumfe u borbi za opstanak zabeležili su Hamburger i Štutgart.

HSV je pred svojim navijačima u meč u kom je viđeno čak pet golova savladao Augzburg sa 3:2 i tako makar na jedan dan predao „fenjer“ Paderbornu. Zanimljivo je da je Hamburger prekinuo niz od pet vezanih poraza odnosno čak devet mečeva nije znao za trijumf u Bundesligi. Gojko Kačar je odigrao svih 90 minuta za domaći tim.

Malo je nedostajalo da i Štutgart upiše sva tri boda, ali da tako ne bude pobrinuo se Petersen koji je sa dva pogotka anulirao vođstvo „švaba“ koje sada uz utakmicu više samo zbog bolje gol razlike nisu na poslednjoj poziciji. Filip Kostić je bio asistent kod prvog pogotka domaćih.

Hanoveru nije pomogla ni promena trenera pošto je pred svojim navijačima poražen od Hofenhajma pa je sada na samo bod od opasne zone.

Bajer Leverkuzen je bio bliži pobedui u duelu sa Kelnom, ali su timovi na kraju podelili bodove, dok je Borusija u Dortmundu meč protiv Ajntrahta rešila već u prvih 45 minuta.