0

BUNDESLIGA: Ludilo u Štutgartu, ‘švabe’ na kraju savladale Verder i predale ‘fenjer’ HSV-u (VIDEO)

Objavljeno: 12.04.15 u 19:35

Kao i u prvom današnjem meču 28. kola Bundeslige i u drugom je domaćin pobedio sa 3:2 s tim što je u duelu Štutgarta i Verdera bilo daleko više uzbuđenja.

Vodili su domaći dva puta golovima Gentnera i Ginčeka, ali su gosti dolazili do izjednačenja najpre preko Selkea na početku drugog poluvremena, a potom je i Vestergard u samoj završnici izjednačio na 2:2.

Kako seu domaći neposredno pre izjednačujućeg gola ostali sa igračem manje pošto je isključen Harnik malo ko je verovao da ponovo mogu da postignu gol, ali tako nije mislio Ginček koji je na isteku 90. minuta iskoristio grešku baš Vestergarda koji je od junaka postao tragičar Verdera. Za domaći tim do 79. minuta igrao je naš reprezentativac Filip Kostić.

Današnjom pobedom Štutgart je predao „fenjer“ Hamburgeru pošto ima bod više od ovog rivala, ali je i dalje dosta udaljen od sigurne zone pošto ima tri poena manje od Hanovera i Frajburga. Verder je prilično bezbedan u sredini tabele sa 35 osvojenih bodova.