0

BUNDESLIGA: Keln beži ka sredini tabele (VIDEO)

Objavljeno: 12.04.15 u 17:22

U pretposlednjem meču 28. kola Bundesliga Keln je pred svojim navijačima savladao Hofenhajm sa 3:2 (1:0).

Kada je Udžah u 54. minutu uduplao vođstvo „jarčeva“ nakon što je Leman u prvom poluvremenu sigurno izveo penal, činilo se da će domaći tim bez problema doći do celog plena. Međutim, gosti su najpre smanjili preko Polanskog u 70. minutu, da bi potom imali i nekoliko solidnih prilika za izjadnečenje koje na sreću Kelna nisu uspeli da iskoriste.

Vrlo brzo je usledila kazna pošto je Hektor posle solo prodora uz pomoć Bičakčića uspeo da savlada Baumana. Ipak je bilo uzbuđenja do kraja jer je Modest u 88. minutu udarcem glavom smanjio na 3:2, ali to je bilo sve od gostiju.

Keln je sa ova tri boda došao čak do deobe 10. mesta sa dortmundskom Borusijom i Hertom koji takođe imaju po 33 poena odnosno svi oni su udaljeni od opasne zone čak šest bodova pošto Paderborn koji je na 16. poziciji ima 27. Hofenhajm je ostao n a 37 bodova odnosno propustio je šansu da preskoči Augzburg i da se približi Šalkeu koji su mu glavni konkurenti za mesto koje vodi u Ligu Evrope.