0

PREMIJER LIGA: Još dve dvojke na Ostrvu, Čelsi slavio u Halu, Everton u Londonu (VIDEO)

Objavljeno: 22.03.15 u 19:01

Na sva tri meča današnjeg programa 30. kola Premijer lige pobede su odnele gostujuće ekipe pošto su posle Mančester Junajteda koji je trijumfovao u Liverpulu do tri boda došli Čelsi u duelu sa Halo odnosno Everton na gostovanju Kvins Park Rendžersima.

Činilo se da će Čelsi bez previše problema da dođe do celog plena u duelu sa Halom, ali su na kraju „plavci“ morali da se pomuče kako bi došli do konačnih 3:2. Već posle devet minuta klub iz Londona je vodio 2:0 pošto su precizni bili Azar i Košta, međutim u samo dva minuta gosti su prosuli stečenu prednost. Najpre je El Mohamadi bio precizan,a potom je i Ernandez iskoristio poigravanje Ivanovića i Kurtoe. Ipak da ne dođe do senzacije pobrinuo se Remi kojem je bilo dovoljno dva minuta na terenu da postigne pogodak na asistenciju Vilijana u 77. minutu.

Sličan razvoj situacije bio je i na Loftus Roudu s tim da su pala dva gola manje. Gosti su vodili, domaći izjednačili, da bi u istom minutu kada je Remi pogodio u Halu u Londonu precizan bio Lenon za konačnih 1:2.

Čelsi na čelu tabele ponovo ima šest bodova više od Mančester Sitija, Everton se probio do 13. mesta pošto je preskočio Vest Bromvič Albion, Hal ima 28 bodova koliko i Aston Vila sa kojom deli 15. poziciju, dok je Kvin Park Rendžers u problemu jer je pretposlednji sa samo 22 osvojena boda.