0

PREMIJER LIGA: ‘Tobdžije’ odbranile ‘Emirate’ (VIDEO)

Objavljeno: 01.03.15 u 17:01

U derbi meču 27. kola Premijer lige Arsenal je na svom stadionu savladao Everton rezultatom 2:0, čime je zadržao treće mesto i blagu prednost koju ima u odnosu na timove koji se bore za Ligu šampiona.

Arsenal je pobedio, ali ne toliko ubedljivo i lako kao što krajnji rezultat od 2:0 pokazuje. ‘Tobdžije’ su povele u 39. minutu golom Olivije Žirua, možda i previše osporavanog napadača posle poraza od Monaka u Ligi šampiona.

Everton je imao nekoliko prilika da izjednači i unese nemir u domaći sastav, ali prvo Romelu Lukaku, a zatim i Aron Lenon nisu bili precizni, tačnije, David Ospina je izlazio kao pobednik iz tih duela. Kada Everton nije iskoristio svoje šanse, sve sumnje je otklonio Tomaš Rosicki, pogotkom u 89. minutu meča.

Tim Arsena Vengera ostao je na trećem mestu na tabeli Premijer lige, sa četiri boda manje od Mančester Sitija, a bodom više u odnosu na četvrtoplasirani Mančester Junajted. Everton, sa druge strane, je ostao na 14. poziciji sa samo šest bodova više u odnosu na timove iz zone ispadanja.