0

PREMIJER LIGA: Čelsi se mučio, Siti i Junajted lagano do pobeda (VIDEO)

Objavljeno: 11.02.15 u 22:52

Izuzimajući Sautempton svi favoriti su večeras u mečevima 25. kolaPremijer lige zabeležili pobede, neki lakše, neki nešto teže.

Najteže je do sva tri boda došao Čelsi koji je tek golom Vilijana u poslednjem minutu uspeo da slomi otpor vrlo dobrog Evertona koji je mogao i do celog plena, ali je Čeh skinuo loptu koju su svi već videli u golu. Mogao je i Nemanja Matić da bude junak pobede „plavaca“, ali ga je u tome sprečio Branislav Ivanović kojeg je lopta dotakla na putu ka mreži, a kapiten naše repezentacije se nalazio u ofsajdu.

Svih 90 minuta odigrao je i Aleksandar Kolarov u neočekivano lakom trijumfu Mančester Sitija na gostovanju Stouku na kojem je ponovo najbolji bio Kun Aguero sa dva pogotka.

Dva gola je potpuno neočekivano dao i Kris Smoling koji je tako bio najzaslužniji za pobedu Mančester Junajteda nad Barnlijem.

Sautempton je u blagom padu forme što potvrđuje i remi bez pogodaka sa vrlo dobrim Vest Hemom, a „svecima“ nisu mogli da pomognu ni naši reprezentativci Dušan Tadić, koji je u igru ušao u 63. minutu, ni Filip Đuričić koji je debitovao ulaskom sa klupe u 81. minutu.

Važnu pobedu u borbi za opstanak upisao je Vest Bromvič Albion koji je sa 2:0 savladao Svonsi, dok su Kristal Palas i Njukasl podelili bodove.