0

SERIJA A: Debakl Siniše Mihajlovića, Stanković iščupao bod protiv Juventusa (VIDEO)

Objavljeno: 01.02.15 u 17:05

U 21. kolu italijanske Serije A, Sampdorija je u gostima doživela debakl protiv Torina 5:1, dok je tim na čijoj klupi sedi Dejan Stanković, Uidneze, igrao nerešeno 0:0 protiv lidera Juventusa.

Neće po dobrome pamtiti Samjuel Eto debi u dresu Sampe. Tim našeg Siniše Mihajlovića sa „petardom“ u džepu vraća se kući u Đenovu. Nerešiva enigma za odbranu Sampdorije bio je Kvaljarela koji je „upisao“ het-trik. Bivši napadač Juventusa je mrežu gostiju načeo u 16. minutu. Na 2:0 povisio je u 29. minutu sa „bele tačke“.

Rapsodiju je Kvaljarela nastavio u 65. minutu kada je posle asistencije Benasija „upisao“ het-trik. Da se četa Siniše Mihajlovića neće dobro provesti u podnožiju Alpa bilo je jasno u 75. minutu kada je veteran Amauri pogodio za 4:0.

Sampdorija je počansi pogodak postigla u 77. minutu preko Obianga, ali je u nadoknadi vremena Peres ponizio rivala i postigao peti gol. Ovim porazom se Sampdorija udaljila od trećeg mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. U timu Torina nije bilo Nikole Maksimovića.

Juventus je mogao dobro da pobegne Romi na liderskoj poziciji, ali ih je u tome sprečio Udineze. Tim čiji je asistent trenera Dejan Stanković grčevito se branio protiv „stare dame“ i uspeo je da se odbrani. Ipak, „zebre“ sa Friulija za pozitivan rezultat moraju da zahvale Tevezu. Argentinac je promašio sijaset prilika,a najveću u 85. minutu kada je iz izgledne pozicije promašio ceo gol.

Važan trijumf zabeležio je Napoli 2:1 u gostima protiv Kjeva, dok je Lacio poražen od Ćezene uz ne tako lošu partiju Dušana Baste.