0

KUP ITALIJE: Roma peti četvrtfinalista (VIDEO)

Objavljeno: 20.01.15 u 23:33

Fudbaleri Rome daleko teže nego što se očikivalo uspeli su da savladaju Empoli u meču osmine finala Kupa Italije pošto im je za trijumf od 2:1 bilo potrebno dodatnih 30 minuta.

S obzirom da je „vučica“ golom Iturbea povela već u 5. minutu pretpostavljalo se da će plasman u četvrtfinale biti lak zadatak za tim Rudija Garsije. Međutim, Verdi je pogotkom u 79. minutu svom timu obezbedio makar produžetke, a od penala ih je delilo samo nekoliko minuta.

Upravo bela tačka bila je kobna po goste pošto je Danijele de Rosi bio precizan sa 11 metara nakon što je sudija dosudio kazneni udarac nakon prekršaja Zjelinskog nad Paredesom kojem je asistirao Adem Ljajić. Srpski reprezentativac je u 66. minutu zamenio kapitena Totija. Imao je Empoli priliku da izbori penale, ali je Skorupski u 120. minutu odbranio udarac Tavana koji je u situaciji „jedan na jedan“ očajno reagovao.

Roma će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Fiorentina – Atalanta.