0

PRIMERA: Potop favorita, Sevilji bod, Atletiku ni toliko (VIDEO)

Objavljeno: 14.12.14 u 21:03

Rezultatima 15. kola Primere može da bude najzadovoljniji Real pošto su nakon jučerašnjeg remija Barselone i naredna dva pratioca, madridski Atletiko i Sevilja kiksirali i to pred svojim navijačima.

Najpre je Sevilja odigrala samo 0:0 protiv slabašnog Eibara koji je definitivno najveće iznenađenje sezone, a potom je Viljareal napravio senzaciju trijumfom u Madridu protiv aktuelnog prvaka Atletika.

Junak pobede „žute podmornice“ bio je Vijeto koji je u 84. minutu iskoristo jednu od brojnih prilika svog tima, a upravo njega je u 89. minutu zamenio srpski reprezentativac Antonio Rukavina. Imale su i „jorgandžije“ svoje prilike, nmajbolju preko Mandžukića kojeg je jednom da se raduje golu sprečio golman Asenjo, a drugi put sudija koji mu je poništio pogodak zbog faula u napadu.

Atletiko tako sada ima čak sedam bodova manje od Reala, a tri od Barselone, dok je deficit Sevilje još veći jer sada ima devet poena manje od lidera Primere. Viljareal se izjednačio ponovo sa Malagom na šestoj poziciji pošto oba tima imaju po 27 bodova, a Eibar je prilično siguran u sredini tabele sa 18.