0

PREMIJER LIGA: Arsenal lako izašao na kraj sa Njukaslom (VIDEO)

Objavljeno: 13.12.14 u 20:22

Fudbaleri Arsenala su u poslednjem meču subotnjeg dela programa 16. kola Premijer lige pred svojim navijačima savladali Njukasl sa 4:1 (1:0).

U duelu dva tima koja su pre ovog meča imala po 23 boda daleko bolji rival bile su „topdžije“ koji su golom Žirua povele već u 15. minutu, a kada je najpre Kazorla duplirao prednost i Francuz još jednom zatresao mrežu u 58. minutu pobednik je bio odlučen. Drugi gol Žirua je posebno lep i retko se viđa pa vam preporučujemo da ga obavezno pogledate. Nedugo nakon trećeg pogotka Arsenala Njjukasl je uspeo da smanji na 3:1 golom Pereza, ali je na kraju ipak otišao sa tri gola manjka kući pošto je Kazorla pogotkom iz penala postavio konačan rezultat.

Arsenal je ovim trijumfom došao do deobe petog mesta sa Sautemptonom, a oba tima imaju po dva boda manje od Vest Hema i Mančester Junajteda koji svoj meč ove runde igra u nedelju i to protiv Liverpula. Njukasl je ostao na 23 boda i sedmoj poziciji, ali pozitivnim rezultatima u svojim mečevima mogu da ga preskoče Svonsi i Liverpul.