0
Evroliga

EVROLIGA: Fener razbio goste iz Atine

Objavljeno: 04.12.14 u 20:43

Košarkaši Fenerbahčea u potpunosti su se revanširali Panatinaikosu za ubedljiv poraz u Atini pošto su ih nakon -18 u Grčkoj savladali pred svojim navijačima sa 84:62 (18:18, 18:14, 31:16, 17:14) i tako gotovo obezbedili drugo mesto u grupi C.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena meč je sa tri vezane trojke na početku treće četvrtine prelomio Endru Gaudlok koji je na kraju bio i najefikasniji u domaćem timu sa 18 poena. Kako im se ukazala prilika da nadoknade minus iz Atine izabranici Željka obradovića nisu propustili da je iskoriste, a tačku na i trojkom u poslednjoj sekundi stavio je Bogdano Bowgdanović kojem su to ujedno bili i prvi poeni na meču.

Dvocifreni kod domaćih bili su još Erden sa 14, Veseli sa 12 i Hikman sa 10 poena, dok je Nemanja Bjelica ubacio šest, a imoa je još tri asistencije i dva skoka. Jedini koji je u napadu pružao otpor od gostujućih igra bio je Sloter koji je ubacio 20 poena. Zanimljivo je da je najbolji igrač „zelenih“ Dimitris Dijamantidis odigrao svega nešto više od tri minuta, a za sada se ne zna da li je u pitanju povreda ili odluka trenera Ivanovića.