0

LK ENGLESKE: Mučenje Čelsija i Liverpula (VIDEO)

Objavljeno: 28.10.14 u 23:01

Dva od preostala tri najveća favorita za osvajanje Liga kupa Engleske – čelsi i Liverpul morali su dobro da se pomuče kako bi se plasirala u četvrtfinale.

pehar-liga-kup-engleske

Klub iz Londona je tek u drugom poluvremenu uspeo da slomi otpor borbenog Šruzberija koji je na kraju nesrećno poražen autogolom Grendisona. Nemanja Matić je u igru ušao neposredno pred odlučujući pogodak.

Sa druge strane izlazak iz igre Lazara Markovića bio je taličan Liverpulu koji je do same završnice utakmice sa Svonsijem imao gol zaostatka da bi najpre Baloteli u 86. izjednačio, a Lovren u petom minutu nadoknade postavio konačnih 2:1 za plasman „crvenih“ u četvrtfinale.

Malo iznenađenje napravio je Bornmut koji je izbacio premijerligaša Vest Bromvič Albion, Šefild Junajted je trijumfovao u Milton Kejnsu, dok je Derbi Kaunti napravio veliki preokret na Krejven Kotidžu u duelu sa Fulamom.