0

PREMIJER LIGA: Junajted napokon slavio i to sa igračem manje, muke ‘građana’ (VIDEO)

Objavljeno: 27.09.14 u 18:00

Fudbaleri Mančester junajteda napokon su slavili, pošto su na vom terenu 2:1 (2:1) bili bolji od Vest Hema. Goleada je obeležila meč Sitija i Hala.

Premijer liga logo

Posle bolnog poraza od Lestera 5:3 prošlog vikenda, „crveni đavoli“ su na svom terenu dočekali Vest Hem i pored igrača manje na terenu stigli do trijumfa. „Čekićare“ je već u 5. minutu načeo Runi posle sjajne asistencije Rafaela.

U 22. minutu četa Luisa van Gala je udvostručila prednost. Falkao je uposlio Van Persija, a Holanđanin je desnom nogom savladao protivničkog golmana.

Vest Hem je u 37. minutu smanjio na 2:1 golom Sakoa, ali je to bilo sve od „čekićara“ na ovom susretu. Timu iz Londona nije pomoglo ni to što je Vejn Runi u 59. minutu zaradio crveni karton.

Uz dosta muke Mančester siti je u gostima slavio protiv Hala. „Građani“ su golovima Aguera i Džeka posle 11 minuta vodili sa 2:0, ali su se „tigrovi“ do poluvremena vratili u igru i autogolom Mangale i Ernandeza sa bele tačke stigli do 2:2.

U drugom poluvremenu Džeko je u 68. minutu ponovo doneo vođstvo šampionu, da bi u 87. minutu veteran Lampard postavio konačnih 4:2.