0

LK: Tadić sa Sautemptonom pokorio Emirejts, na Enfildu izvedeno 30 penala (VIDEO)

Objavljeno: 23.09.14 u 23:40

Čak 10 utakmica 3. kola Liga kupa Engleske odigrano je u utorak uveče, a zanimljivo je da su samo na jednoj igrani produžeci, a potom izvođeni penali.

Dodatnih 30 minuta igrano je na Enfildu gde je domaći Liverpul golom Susa u drugom produžetku uspeo da drugi put povede protiv Midlzbroa, ali je hladan tuš usledio u 122. minutu kada su gosti golom iz penala uspeli da izbore dodatno izvođenje jedanaesteraca. Međutim, u penal seriji je domaći tim bio uspešniji pošto su realizovali 14 od 15 penala , dok je na drugoj strani Minjole skinuo dva gostima, tačnije Udomah je u 15. seriji promašio gol domačeg tima. Lazar Marković je zamenjen u drugom produžetku, a umesto njega u igru je ušao strelac drugog gola za Liverpul.

tadic-sautempton-ruke

Malo iznenađenje priredio je Sautempton u Londonu savladavši Arsenal sa 2:1. Domaći tim je došao do prednosti u 14. minutu lepim golom Sančeza iz slobodnjaka, da bi Dušan Tadić samo šest minuta kasnije pogotkom iz penala izjednačio na 1:1, a Klajn fantastičnim udarcem sa preko 25 metara u završnici prvog poluvremena doneo je pobedu Sautemptonu.

Od premijerligaša iz daljeg toka takmičenja ispali su Sanderlend i Everton.