0

LŠ, Grupa D: Arsenal pao na Vestfalenu, Anderleht ispustio pobedu u Istanbulu (VIDEO)

Objavljeno: 16.09.14 u 22:52

U prve dve utakmice D grupe Lige šampiona Borusija je u Dortmundu sa dva brzopotezna gola savladala Arsenal, dok su Anderleht sekunde delile od pobede protiv Galatasaraja i to u gostima.

liga-šampiona

U fudbalu je obično najgore kada ekipa primi gol na kraju ili na početku poluvremena, a upravo se to desilo Arsenalu u Dortmundu. Imobile je posle odlične solo akcije doneo prednost Borusiji, da bi već na startu drugog dela Obamejang postavio konačan rezultat. Ceo meč za domaći tim odigrao je Neven Subotić, dok je Miloš Jojić odigrao poslednjih desetak minuta pošto je u 79. minutu zamenio Šmelcera.

Aleksandar Mitrović je mogao da bude junak Anderlehta da je pri rezultatu 1:0 iskoristio odličnu šansu, ali kako mu to nije pošlo od ruke usledila je kazna i to u samoj završnici pošto je Jilmaz iskoristio svoju priliku i doneo bod svom timu.

Borusija Dortmund – Arsenal 2:0 (1:0)