0

SRBI HEROJI ČELSIJA: Matić i Ivanović strelci u goleadi i pobedi ‘plavaca’ (VIDEO)

Objavljeno: 30.08.14 u 20:36

Fudbaleri Čelsija pobedili su na Gudison parku ekipu Evertona rezultatom 3:6 (1:2), a jedan od junaka bio je srpski reprezentativac Nemanja Matić, strelac i asistent za Murinjov tim.

Premijer liga logo

Matić je najpre postigao pogodak u 74. minutu, a u 78. asistirao za Ramiresa. Čelsi je do pogodaka još došao preko Košte u prvom i 90, Ivanovića u trećem i autogolom Kolmena u 67. minutu.

Strelci za Everton bili su Miraljas u 45, Nejsmit u 69. i Eto u 76. minutu.

Utakmica je bila kao što rezultat i pokazuje – uzbudljiva, puna lepih poteza ia traktivnih golova. Već u prvom minutu Fabregas je proigrao Koštu, a ovaj načeo Hauardovu mrežu, da bi već u trećem Ivanović pogodio za 0:2.

Kada se činilo da će Čelsi lepim rezultatom otići na pauzu, Miraljas je glavom savladao Kurtou za 1:2.

Drugo poluvreme definitivno je jedno od najlepših u poslednjih nekoliko sezone Premijer lige. U 67. minutu Azar je prošao levom boku, a Kolmen klizećim startom nespretno sproveo loptu u svoju mrežu.

Čelsi se radovao samo dva minuta, pošto je u 69. Mekgidi sjajno prošao i proigrao Nejsmita koji još lepšim udarcem spoljnim delom stopala pogađa sam ugao za 2:3.

Opet je Čelsi poveo sa dva gola i opet je to trajalo samo dva minuta! Matić je u 74. minutu prelepim udarcem sa 18 metara od stative savladao Hauarda koji je samo pogledom ispratio kako lopta ulazi u gol. U 76. minutu Bejns je iz prekida pronašao Etoa koji je glavom sa 15 metara savladao Kurtou za 3:4.

Novo uzbuđenje usledilo je u 78. minutu kada je Matić maestralno proigrao Ramiresa koji je pogodio prvi ugao za 3:5, a konačan rezultat postavio je Dijego Košta u 90. minutu.