0

Šaćiri het-trikom odveo Švajcarce u eliminacije, remi bez golova na Marakani

Objavljeno: 25.06.14 u 23:53

Pored Francuske koja je i pre današnjih mečeva bila izvesni učesnik osmine finala Svetskog prvenstva u eliminacionu fazu takmičenja plasirala se i švajcarska koja je u Manausu savladala Honduras sa 3:0, a pošto u Riju Ekvador nije uspeo da bude bolji od prošaranog sastava Didijea Dešama protivnik Argentine biće tim Otmara Hicfelda.

Xherdan Shaqiri, the Bayern Munich and Switzerland winger, has become a target for Liverpool

Junak pobede Švajcarske bio je igrač rođen na Kosovu i Metohiji Ćerdan Šaćiri koji je postigao sva tri gola, prvi posle fenomenalnog udarca sa distance, a preostala dva na odlične asistencije Drmića. Imali su Hondurašani prilike da postignu makar jedan gol, ali ih je u tome sprečio vrlo dobri Benaljo.

Na marakani je blistao golman Ekvadora Domingez koji je bio jednostavno nesavladiv, mada bi trebalo reći da ga je često lopta i pogađala, ali to je iz razloga što je uvek bio na pravom mestu. S obzirom na rezultat utakmice u Manausu Južnoamerikancima je bila potrebna pobeda od dva gola razlike što je bila nemoguća misija opogotovo nakon isključenja Antonija Valensije u 50. minutu.

U osmini finala Francuska će igrati protiv Nigerije koja je osvojila drugo mesto u grupi F, dok će rival Švajcarske biti Argentina koja je zabeležila sve tri pobede u grupnoj fazi, ali uopšte ne blista na ovom takmičenju.

Tabela: Francuska 7 bodova, Švajcarska 6, Ekvador 4, Honduras 0

Tok mečeva:

90+4′Kraj i na Marakani, nije bilo golova u duelu Francuske i Ekvadora

90+3′ – Kraj u Manausu, Švajcarska je pobedila Honduras sa 3:0, sva tri gola dao je Ćerdan Šaćiri koji je tako odveo „sajdžije“ u osminu finala

90+2′ – Ni Žiru nije uspeo da savlada Domingeza iako je bio usamljen na pet metara od hola Ekvadora

87′ – Remi je lepo šutirao, ali je ponovo Domingez bio junak

84′ – Domingez ne dozvoljava Benzemi da postigne novi gol na Svetskom prvenstvo iako je bio u dobroj poziciji posle duplog pasa sa Žiruom

80′ – Benaljo ne dozvoljava Begstonu da unese neizvesnost u meč u Manausu

73′ – Pogba ne uspeva da sa svega dva metra, istina iskosa, nije uspeo da pogodi gol Ekvadora iako je bio potpuno sam

71′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, ponovo Šaćiri, ponovo je asistent Drmić, 3:0 za Švajcarsku. Sada je Ekvadorcima malo minimalna pobeda protiv Švajcarske

67′ – Sve manje vremena za brojčano slabije Ekvadorce da dođu do gola koji bi im još uvek doneo plasman u osminu finala pošto Švajcarci i dalje vode sa samo 2:0 protiv Hondurasa, koji je krenuo nešto ofanzivnije i preti golu Benalja

54′ – Auuh kakva prilika za Ekvadorce, Ener valensija je dodao loptu do Noboe koji je ipak šutirao pored gola Lorisa

52′ – Odlična prilika za Bengstona na meču protiv Švajcarske, ali je Rodrigez uspeo da spasi gol Švajcaraca

50′ – Crveni karton za Antonija Valensiju zbog oštrog prekršaja đonom nad Dinjom, sada nemoguća misija za Ekvadorce

47′ – Stativa je sprečila Grizmana da dovede Francuze u vođstvo, ali veliki posao obavio je i golman Domingez od kojeg se lopta odbila do okvira gola

Završena su prva poluvremena utakmica 3. kola grupe E, Švajcarska vodi protiv Hondurasa sa 2:0, dok u duelu Ekvadora i Francuske nema pogodaka. Ukoliko bi mečevi bili okončani ovim rezultatima u osminu finala pored Francuske koja bi igrala sa Nigerijom išla bi Švajcarska koju čeka Argentina.

40′ – Najbolju priliku za Ekvador na pet minuta pre kraja imao je najbolji strelac ove ekipe Ener Valensija, ali se nije najbolje snašao u Lorisvom petercu

33′ – Arojo nije uspeo dobro da doda loptu ka Eneru Banegi odnosno Loris je uspeo da preseče taj pas

31′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, brza kontra Švajcaraca, Drmić do Šaćirija koji drugim pogotkom podiže na 2:0 za Švajcarce

27′ – Benzema nije iskoristio grešku Domingeza nakon oštrog centaršuta Sanje

20′ – Priliku za gol imali su i Ekvadorci, ali Ener Valensija se nije najbolje snašao odnosno mogao je da proigra jednog saigrača, ali je bio sebičan

15′ – Prvu šansu za gol na meču na Marakani imao je Sisoko koji je hvatao volej, ali je na mestu bio golman Ekvadora Domingez

6′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, samo tri minuta nakon propuštene prilike Šaćiri se iskupio prelepim pogotkom posle udarca sa preko 25 metara – 1:0 za Švajcarsku

3′ – Prvu veliku priliku imao je Ćerdan Šaćiri za švajcarce, ali je njegov udarac sa svega pet metara odlično odbranio golman Valjadares

1′ – Počele su utakmice 3. kola grupe E, protivnike u osmini finala čekaju Argentina i Nigerija

Honduras – Švajcarska

Stadion: Arena Amazonija (Manaus)
Gledalaca: oko 42.000
Sudija: Pitana (Argentina)

Honduras: Valjadares, Figeroa, garsija, Bernandez, Bekeles, Garsija, Klaros, Palasios, Espinoza, Kostli, Bengston

Švajcarska: Benaljo, Đuru, Lihštajner, Rodrigez, Šar, Behrami, Inler, Šaćiri, Džaka, Mehmedi, Drmić

Ekvador – Francuska

Stadion: Marakana (Rio de Žaneiro)
Gledalaca: oko 79.000
Sudija: Due (Obala Slonovače)

Ekvador: Domingez, Guaga, Ajovi, Peredes, Eraco, A. Valensija, Noboa, Minda, Arojo, Montero, E. Valensija

Francuska: Loris, Sanja, Sako, Košćelni, Dinje, Matuidi, Sisoko, Šnajderlin, Pogba, Benzema, Grizman

Iako Francuzi teoretski nisu jop uvek obezbedili prvo mesto i duel sa Nigerijom u osmini finala Svetskog prvenstva trebalo bi da se desi pravo čudo pa da „trikolori“ ne završe na čelu grupe E. Naime, oni samo uz ubedljiv poraz od Ekvadora (tri ili više golova razlike) bi svom večerašnjem rivalu prepustili prvo mesto. ili ukoliko bi izgubili sa jednim ili dva gola razlike, a Švajcarci do vrha napunili mrežu Hondurasa.

sa druge strane Ekvadorcima će najverovatnije biti dovoljna bilo kakva pobeda protiv Francuske kako bi zadržali drugo mesto pošto je Švajcarcima u tom slučaju potrebno da sa dva gola više pobede Honduras koji je gotovo bez šansi. Reprezentacija države iz Srednje amerike uz trijumf protiv „sajdžija“ mora da čeka i ubedljivo slavlje Francuza.

Tabela: Francuska 6 bodova (+6), Ekvador 3 (0), Švajcarska 3 (-2), Honduras 0 (-4)

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.