0

Samaras odveo Grke u osminu finala, Kolumbijci maksimalni (VIDEO)

Objavljeno: 24.06.14 u 23:53

U neverovatnoj završnici utakmice između Grčke i Obale Slonovače odlučen je drugi putnik u osminu finala iz grupe D, a to je na radost dosta ovdašnjih ljubitelja fudbala reprezentacija naših nekadašnjih komšija.

ÅËËÁÄÁ - ÁÊÔÇ ÅËÅÖÁÍÔÏÓÔÏÕ(ÌÏÕÍÔÉÁË 2014) GREECE - IVORY COAST(WORLD CUP 2014)

Grčka je golom Samarasa iz penala u trećem minutu nadoknade izgubljenog vremena došla do trijumfa od 2:1 (1:0) osvojila sva tri boda što joj je uz trijumf Kolumbije nad Japanom od 4:1 bilo sasvim dovoljno za prolazak u eliminacioni deo Svetskog prvenstva odnosno u osmini finala že se sastati sa Kostarikom.

Međutim, nije se činilo da će Heleni uspeti da dođu do trijumfa pošto je Boni doneo izjednačenje Obali Slonovače doneo izjedančenje u 75. minutu nakon što je Samaris u prvom delu igre doveo u vođstvo Grke. Na samom kraju Afrikanci su mogli i do pobede, ali je Kalu promašio stopostotnu šansu, a onda je ponovo na scenu stupilo nepisano fudbalsko pravilo da kada se promaši takva prilika usledi kazna i usledila je. Sudija je u 91. minutu zbog diskutabilnog prekršaja nad Samarasom svirnuo penal, a iskusni centarfor je preuzeo na odgovornost na sebe i ispostavilo se da je to bio odličan potez.

Ovakav ishod je mogao da ide na ruku Japancima, ali se pokazalo da oni nisu imali snage i kvaliteta da savladaju Kolumbijce koji su zabeležili i treću pobedu u grupnoj fazi takmičenja – 4:1 (1:1), a junaci trijumfa južnoameričke selekcije bio je Džekson Rodrigez i Džejms Martinez. Ekipa Hozea Pekermana će u osmini finala igrati protiv selekcije Urugvaja.

Tabela: Kolumbija 9 bodova, Grčka 4, Obala Slonovače 3, Japan 1

Tok mečeva:

90+3′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL – Saaaaaamaaaaraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas, Grci su u osmini finala

90+1 – Penal za Grčku posle prekršaja nad Samarasom

89 – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, četvrtim golom za Kolumbiju Džejms Martinez stavlja tačku na meč protiv Japana – 4:1

87′ – Kakva šansa za Grke, Salpingidis je ubacio oštru loptu u petarac Obale Slonovače, ali na sreću Afrikanaca niko od njih je nije zakačio i sproveo u mrežu svog gola

84′ – Kagava propušta dobru priliku da smanji vođstvo Kolumbije, posle dobre akcije šutira pored gola Ospine

82′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, još jedan gol Džekson Rodrigez za vođstvo od 3:1 i verovatno pobedu Kolumbije koja je tako jedna od retkih reprezentacija, uz Holandiju, koja na svom kontu ima svih devet bodova

74′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, poravnava Obala Slonovače odnosno Vilfrid Boni koejm je odličnu povratnu loptu poslao Žervinjo, sada je Obala Slonovače u osmini finala

72′ – Bamba je posle kornera zamalo uspeo da izjednači, ali je lopta prošla tik pored gola, golman je ponovo cenio

68′ – Auuuuuh, Grci ponovo pogađaju prečku Grci, ovog puta je Karagunis zadrmao konstrukciju gola udarcem sa preko 25 metara

67′ – Kalu je dobro šutirao ka golu Grka, ali je golman dobro ocenio da lopta ide pored gola pa nije ni pokušao da je zaustavi

55′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, ponovo vode Kolumbijci – 2:1, сstrelac je Džekson Rodrigez Martinez koji je iskoristio to što se našao oči u oči sa golmanom Kavašimom

53′ – Ispao je iz igre Bamba, Hristodopulos je imao priliku da duplira vođstvo Grka, ali je lopta posle nejgovog udarca spoljnim delom kopačke prošla pored gola Obale Slonovače

Nakon prvog dela igre rezultati su Grčka – Obala Slonovače 1:0, Japan – Kolumbija 1:1, što znači da bi ako takvo stanje ostane do kraja utakmica u osminu finala išla Grčka, ali i Japan i Obala Slonovače nisu bez šansi odnosno bio bi im dovoljan samo jedan gol da potpuno preokrenu stanje na tabeli

45+1′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Japanci poravnavaju na 1:1, Okazaki je odličnim udarcem glavom posle asistencije Honde uspeo da savlada Ospinu

45′ – Jaja Ture je mogao vrlo brzo da izjednači, ali je je Sokratis pristigao igrača Obale Slonovače i blokirao njegov udarac

42′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, rezervista Samaris krunisao je golom asistenciju Samarasa posle greške Tiotea, koji je kratko dodao do Kolo Turea, i tako doveo Grke u situaciju da sada imaju mesto u osmini finala ukoliko se odbrane do kraja meča

34′ – Nova prilika za Helene, Karagunis je šutirao oštro po zemlji iz slobodnjaka, ali je Bari bio na mestu

33′ – Auuuuuuuh, prečkaaa, odlična kontra Grka i vrlo dobar udarac Holebasa, lopta je prošla Barija, ali završila je na okviru gola

26′ – Kagava je imao dobru priliku za Japan, ali je Ospina zaustavio udarac jednog od najboljih igrača protivnika

24′ – Već posle prvog dela prvog poluvremena Grci su bili primorani da izvrše dve izmene pošto su se povredili najpre Kone, a potom i golman Karnezis

17′GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL. Siguran sa bele tačke bio je Kvadrado za vođstvo Kolumbije od 1:0

16′ – Penal za Kolumbiju, Kono je nepotrebno napravio prekršaj na ivici svog kaznenog prostora

10′ – Za sada bez ozbiljnijih šansi na oba meča, bilo je samo nekoliko zanimljivih akcija, ali bez prave završnice

1′ – Počele su utakmice 3. kola u grupi C

Japan – Kolumbija

Stadion: Arena Pantenal (Čiuaba)
Gledalaca: oko 43.000
Sudija: Pedro Proensa (Portugalija)

Japan: Kavašima, Kono, Učida, Jošida, Nagamoto, Hasebe, Aojama, Honda, Okazaki, Kagava, Okubo

Kolumbija: Osipa, Armero, Valdez, Arijas, Alvarez, Mehija, Gvarin, Kvardado, Ramos, Martinez, Kintero

Grčka – Obala Slonovače

Stadion: Kastelao (Fortaleza)
Gledalaca: oko 64.000
Sudija: Karlos Vera (Ekvador)

Grčka: Karnezis, Holebas, Torosidis, Papastopulos, Manolas, Karagunis, Hristodopulos, Kone, Manijatis, Samaras, Salpingidis

Obala Slonovače: Bari, Ture, Boka, Bamba, Ojer, Ture, Tiote, Serej Die, Drogba, Kalu, Žervinjo

Jedino što je izvesno uoči mečeva poslednje runde grupne faze takmičenja u grupi C je da se Kolumbija plasirala u osminu finala, i to gotovo sigurno sa prve pozicije, dok preostale tri selekcije neka sa manje, a neka sa više šansi mogu do eliminacija.

Upravo činjenica da južnoamerickoj selekciji trijumf nije potreban zbog čega ce selektor Hoze Pekerman verovatno odmoriti prve zvezde tima mogla bi da pomogne Japancima da zabeleže trijumf i tako primoraju pre svega Obalu Slonovače da juriša na pobedu protiv Grčke.

Ni Heleni nisu bez šansi, ali realno njihovi izgledi su najmanji pošto im je uz trijumf protiv Obale Slonovače potrebno da Japanci ne pobede Kolumbijce ili da eventualno njihova pobeda bude za dva ili tri gola efikasnija (u zavisnosti od broja datih pogodaka).

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.