0

Suarez junak Urugvaja, Englezi se spremaju kući (VIDEO)

Objavljeno: 19.06.14 u 22:52

Luisa Suareza u Engleskoj su voleli samo navijači Liverpula i niko više, a pitanje je da li će i oni posle večerašnjeg duela imati simpatija prema svom napadaču pošto je pstigao oba gola u pobedi Urugvaja nad Engleskom od 2:1 (1:0) u meču 2. kola grupe D čime je „gordi albion“ doveo na korak od eliminacije sa Svetskog prvenstva.

urugvaj-engleska-pocetak

Nakon prilično loših 40 minuta u prvom poluvremenu bljesnula je akcija napadačkog tandema Urugvajaca Kavani-Suarez, a potonji je insinktom vrhunskog centarfora dočekao loptu na glavu i prosledio je u kontra ugao Hartovog gola za prednost Urusa. Uspeli su Englezi da izjednače na 15 minuta pre kraja preko Runija koji je tako tek danas opostigao svoj prvi gol na Svetskim prvenstvima, ali to nije bilo dovoljno čak ni za remi, pošto je na scenu ponovo stupio Suarez.

Bila je to akcija u tri poteza, Muslera – Džerard – Suarez,  s tim da je kapiten Liverpula kolateralna šteta i ponovo će sav bes javnosti na Ostrvu biti okrenut ka kapitenu Liverpula koji je ponovo u važnom meču krivac za poraz svog tima.

U drugom meču 2. kola grupe D u petak igraju Italija i Kostarika, koje poput Urugvaja uz meč manje imaju po tri boda, dok je Engleska jedini tim bez poena na svom kontu. „Gordom albionu“ sada preostaje da navija za Italiju u duelima sa Kostarikom i Urugvajem što bi im uz ubedljiv trijumf nad Kostarikancima dalo šansu da se palsiraju u osminu finala.

Tok meča:

90+5′ – Završen je meč na Korintijans Areni, Urugvaj je pobedio Englesku sa 2:1 i tako zadržao šanse za plasman u osminu finala, dok je „gordi albion“ na korak od eliminacije odnosno samo uz prilično malo verovatan rasplet tim Roja Hodžsona bi mogao da dođe do eliminacione faze

90′ – Igraće se još pet minuta, pet minuta nade za Engleze i strepnje za Urugvajce

89′– Tabarez pojačava odbranu, umesto Suareza u igru uvodi klasičnog centarhalfa Koatesa, na drugoj strani ulazi centarfor Lambert umesto veziste Hendersona

85′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, mat u tri poteza, Muslera izbacuje iz svog kaznenog prostora, Kavani skače i šalje loptu ka Suarezu koji ponovo pogađa Hartovu mrežu za veliko slavlje Urugvajaca – 2:1. Na ponovljenom snimku se ipak videlo da je Suarezu asistirao kapiten Engleza Stiven Džerard, valjda po navici iz Liverpula

80′ – Izmena u reprezentaciji Urugvaja, u igri je Fućile umesto Gonzalesa

77′– Staridž pada posle duela sa Pereirom, ali sudija Karvaljo nije svirao penal

75′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Promena u formaciji odmah je donela rezultat, odlično je po desnoj strani probio Džonson koji je kao na tacni poslužio Runija kojem nije bilo teško da sa svega četiri-pet metara sprovede loptu u prazan gol – 1:1

71′ – Lalana menja Velbeka, doći če do malih promena u formaciji engleza, runi će sada biti potpuno isturen u samom špicu napada

65′ – Sterlinga u reprezentaciji Engleske menja Ros Barkli

62′ – Znaimljiva situacija, defanzivac Urugvaja Pereira bio je blago nokautiran posle jednog duela, ali posle preporuke doktora selektoru tabarezu da bude zamenjen ovaj je odbio da izađe iz igre

54′– Auuuu, kako se obrukao Runi, sa svega sedam-osam metara potpuno sam pogađa Musleru, koji se našao na pravom mestu

52′ – Kakva šansa za Kavanija koji se našao oči u oči sa Hartom, ali napadač PSŽ-a je uspeo da promaši gol koji je širok nešto više od sedam metara

49′ – Ponovo je Suarez zapretio iz kornera, na jedvite jade Hart je uspeo da spreči novi gol napadača Liverpula

46′ – Počeo je drugi deo igre, u poluvremenu nije bilo izmena ni u jednom timu

45+1′ – Završeno je prvo poluvreme koje je bilo u potpunosti izjednačeno sve do gola Suareza koji je dopneo veliko vođstvo Urugvajcima koji bi tako mogli praktično da eliminišu Engleze sa Svetskog prvenstva

45′ – Igraće se još samo minut nadoknade izgubljenog vremena

41′ – Muslera odličnom odbranom sprečava Staridža da posle samo dva minuta donese izjednačenje Englezima

39′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL,  Odličnu akciju izveo je napadački tandem Urusa, kavani je centrirao sa leve strane pravo na glavu Suarezu koji je na „krivoj nozi“ uhvatio Harta poslavši mu loptu u kontra ugao za vođstvo Urugvaja od 1:0

31′ – Vejn Runi je posle gužve u kaznenom prostoru Urugvajaca iz neposredne blizine, ali teške pozicije, glavom poslao loptu samo do prečke

27′ – Uvežbana akcija posle kornera, Suarez je izveo prekid, posla je loptu po zemlji na penal, ali je Kavani šutnuo visoko preko gola

25′ – Prilično dosadna utakmica u kojoj je tek nešto bolji rival ekipa Urugvaja koja ima nešto veći posed lopte, ali im to za sada ne donosi rezultat

15′ – Sevnula je levica Kristijana Rodrigeza, ali je lopta otišla tik iznad Hartovog gola

10′ – Runi je dobro gađao iz slobodnjaka, ali je lopta prošla na svega nekoliko desetina santimetara od gola Muslere

9′ – Prvi žuti karton na meču dobija Godin zbog igre rukom u izglednoj prilici za Engleze

5′ – Luis Suarez iz kornera gađa gol, ali je Hart bio priseban i izbacio je ponovo van igre

1′ – Utakmica je počela, sa centra su krenuli Urugvajci koji su u svojim svetlo plavim dresovima, dok su Englezi u potuno beloj opremi

Stadion: Arena Korintijans (Sao Paulo)
Gledalaca: oko 48.000
Sudija: Karlos Velasko (Španija)

Urugvaj: Muslera, Kaseres, Godin, Pereira, Himenez, Rodrigez, Gonzales, Arevalo, Lodeiro, Suarez, Kavani

Engleska: Hart, Jagjelka, Džonson, Bejns, Kejhil, Džerard, Henderson, Sterling, Runi, Staridž, Velbek

Meč 2. kola grupe D u kojem se sastaju dva bivša svetska prvaka – Engleska i Urugvaj mogao bi da odluči mnogo toga, odnosno poraženi tim u ovom duelu mogao bi polako već da pakuje kofere pošto su obe ekipe na startu takmičenja izgubila svoje utakmice i trenutno su bez bodova.

Dobra vest za Urugvajce je da se u tim vraća Luis Suarez koji će zauzeti svoje mesto u startnih 11, a loša je da pored suspendovanog Pereire na ovom meču neće biti ni kapitena Lugana koji se u međuvremenu povredio. Što se tiče Engleza selektor Hodžson je odlučio da na teren izvede isti tim koji se suprotstavio Italijanima odnosno za današnji meč neće moći da računa samo na povređenog Okslejda-Čembrlena.

U drugom meču 2. kola grupe C sutra od 18 sati sastaju se Italija i Kostarika, ekipe koje na svom kontu imaju po tri boda i eventualnim remijem bi doevele svoje rivale u nezgodnu situaciju.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.