0

Čileanci spakovali kofere Špancima

Objavljeno: 18.06.14 u 23:02

Fudbalska igra će dobiti novog Svetskog prvaka posle Mondijala u Brazilu pošto je aktuelni šampion eliminisan sa ovog takmičenja već posle dve odigrane utakmice. Reprezentacija Španije poražena je u meču 2. kola grupe B od selekcije Čilea sa 2:0 (2:0) i već sada može da pakuje kofere za povratak kući pošto je ostala bez teoretskih šansi za plasman u osminu finala u koju će iz ove skupine pored južnoameričkog tima ići i Holandija koja je takođe osvojila šest bodova iz dve utakmice.

vargas-spa-cile

Već od samog starta meča bilo je primetno da su Čileanci u njega ušli sa daleko većom željom za trijumfom iako im je po nekim proračunima dovoljan bio i remi. Već u 20. minutu borbena ekipa Čilea preko Vargasa dolazi do vođstva, a kada je Aranguiz u finišu prvog dela meča povisio na 2:0 bilo je jasno da će Španci veoma teško uspeti da se vrate u meč pošto je bilo primetno da njihova igra nije na nivou kakav su prikazivali u prethodnih šest godina.

Čak i u drugom poluvremenu Južnoamerikanci, koje je sa tribina bodrio dalko veći broj navijača, su bili bolji rival iako se očekivalo da „furija“ napadne svim silama jer joj ništa drugo nije preostalo. Kako se to nije desilo Španci na kraju mogu da budu zadovoljni porazom od samo dva gola razlike pošto su Čileanci mogli do vrha da im napune mrežu.

Po šest bodova posle dva odigrana kola imaju Holanđani i Čileanci pa će ovi timovi u međusobnom duelu odlučivati o pobedniku grupe s tim da je „lalama“ iz tog meča dovoljan i bod, dok će Španci utehu pokušati da potraže rezultatski nevažnom meču sa Australijom.

Tok meča:

90+6′ – Sudija Gejger svira kraj meča. Čileanci potpuno zasluženo slave trijumf koji je ujedno označio i kraj dominacije Španaca koji su posle ovog meča ostali bez teoretskih šansi za plasman u sominu finala. Kako je „furija“ igrala danas i ne zaslužuje ništa više osim borbe za treće mesto u grupi sa Australijom, dok će se Čileanci protiv Holanđana boriti za vrh tabele i verovatno izbegavanje Brazilaca u prvoj eliminacionoj utakmici

90+2′ – Ramos propušta priliku da ublaži bruku Španaca

90′ – Igraće se čak šest minuta nadoknade vremena

88′ – Vidala na dva minuta pre kraja menja Karmona

84′ – Bravo bravurozno brani udarac Inijeste, iz igre izlazi Vargas ulazi Valdivija

81′ – Bravo brani udarac Kasorle sa distance, ali ni iz tog ni iz sledećeg kornera Španci nisu uspeli da stvore ozbiljniju priliku. Još samo 10 minuta do svrgavanja sa trona aktuelnog prvaka sveta

76′ – Poslednja izmena kod Španaca – Kasorla ulazi umesto Pedra

68′ – Isla propušta priliku da stavi tačku na ovaj meč, Mena je šutirao neprecizno Isla je natrčao na nju, ali od siline nije uspeo da je ukroti pa je ona otišla preko Kasiljasovog gola

65′ – Kasiljas sprečava novu bruku, brani udarac Vargasa sa distance

64′ – Tores menja Koštu, na drugoj strani Gutijerez ulazi umesto Aranguiza, na Marakani se čuje „ole-ole“, Čileanci se poigravaju sa Špancima

61′ – Žuti karton za Menu zbog prekršaja nad Pedrom

60′ – Španci drže loptu u svom posedu, ali nisu ni blizu prvog pogotka, a o potpunom preokretu i da ne pričamo

53′ – Kakva prilika za Špance, najpre je Bravo odbranio slobodnjak ramosa, a potom je Košta nabacio loptu Busketsu koji je sa svega tri metra promašio prazan gol

48′ – Inijesta je u srcu šesnaesterca pronašao Dijega Koštu, ali je on ponovo bio spor pa su Čileanci stigli da ga izblokiaju

46′ – Počelo je drugo poluvreme, Del Boske je u igru umesto Ćabija Alonsa uveo Kokea

45+2′ – Kraj prvog poluvremena u kojem je Čile razbio aktuelnog prvaka sveta i Evrope Španiju, koja je potpuno neprepoznatljiva na terenu i vrlo je teško poverovati da bi mogla da napravi preokret, a ako se to ne desi već večeras „furija“ može da pakuje kofere za povratak kući

45′ – Igraće se dva minuta nadoknade izgubljenog vremena

43′- GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL, 2:0 za Čileee, Aleksis Sančez je odlično izveo slobodnjak, Kasiljas je boksovao, ali samo do Aranguiza koji je brzo reagovao i špicem je loptu prosledio u mrežu Španaca

40′ – Javnu opopmenu dobija Ćabi Alonso zbog oštrog starta na Maurisijom Islom

35′ – Počele su da sevaju varnice i to posle prekršaja Pedra nad Harom, međutim fudbaler Barselone se provukao bez žutog kartona

27′ – Malo je nedostajalo da Košta iskoristi nesmotrenost Čileanaca, ali je iz teške pozicije pogodio samo spoljni deo mreže protivničkog gola

26′ – Prvi žuti karton na meču dobio je Arturo Vidal

20′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, odlična akcija Čileanaca koju je golom krunisao hladnokrvni Vargas koji je posle akcije Sančeza i Araguiza izigrao Kasiljasa i sproveo loptu u gol, 1:0 za Čile

15′ – Španci su polse četvrt sata imala prvu pravu priliku, najpre je Košta mogao da savlada golmana čileanskog tima, a potom je još bolju šansu imao Ćabi Alonso koji je bio jedan na jedan sa Bravom, ali ga je pogodio u grudi

7′ – Čileanci su nešto angažovanije ušli u meč i već na početku su pokušali da izvrše pritisak na zadnju liniju Španaca, međutim to im za sada ne daje konkretan rezultat

1′ – Utakmica je počela, Španija koja večeras nastupa u crvenim dresovima je izvela početni udarac, Čile je na drugoj starni u beloj opremi. Već u 45. sekundi Čileanci su imali šansu, ali lopta je prošla tik pored Kasiljasovog gola i otišla u korner posle kojeg su Južnoamerikanci imali novu priliku

Stadion: Marakana
Gledalaca: oko 79.000
Sudija: Gejger (SAD)

Španija: Kasiljas, Aspilikueta, Havi Martinez, Ramos, Alba, Ćabi Alonso, Buskets, Inijesta, Pedro, Silva, Dijego Košta

Čile: Bravo, Isla, Medel, Hara, Silva, Mena, Dijaz, Vidal, Aranguiz, Sančez, Vargas

Utakmica protiv Čilea u meču 2. kola grupe B za Špance je praktično biti ili ne biti odnosno poraz nije opcija jer bi se u tom slučaju aktuelni prvaci Sveta već danas oprostili od trofeja koji je prethodne četiri godine bio u njihovim rukama.

Sa druge strane Čileanci imaju razloga za optimizam pošto su u utakmici protiv Australije pokazali da imaju kvalitetan tim koji može da se suprotstavi i boljima od sebe, a njima bi večeras verovatno odgovarao i remi zbog ubedljivog poraza „furije“ u duelu sa Holandijom u prvoj rundi takmičenja pošto u takmičenjima pod okriljem FIFA u slučaju identičnog broja bodova odlučuje gol razlika.

Što se tiče sastava Visente del Boske je odlučio da napravi dve izmene pa će umesto Pikea u poslednju liniju odbrane uvrstiti Havija Martineza, dok je umesto Inijeste u timu Pedro, a na drugoj strani Valdiviju će zameniti Silva.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.