0

Briljantni Očoa zaustavio Brazilce, zlata vredan bod za Meksiko (VIDEO)

Objavljeno: 17.06.14 u 22:51

U prvom meču 2. kola grupe A odigranom pred punim stadionom u Fortalezio reprezentacije Brazila i Meksika podelili su bodove odigravši meč bez golova – 0:0.

nejmar-brazil-meksiko

Ekipa Felipea Skolarija bila je nešto bolji rival, imala je bolje šanse, ali na kraju je presudio fantastični golman Meksikanaca Očoa koji je u nekoliko navrata bio nepremostiva prepreka za Brazilce kada su se našli oči u oči sa njim. Mogli su čak i „sombrerosi“ do sva tri boda, ali su njihovi udarci sa distance uglavnom završavali pored Sezarovog gola, koji je one lopte koje su išle u okvir gola lako zaustavljao.

Bez obzira što nije bilo pogodaka ne može da se kaže da je utakmica bila dosadna – naprotiv. I jedna i druga ekipa su pokazale dobar fudbal i lako je moguće da će oba tima igrati u somini finala samo je pitanje ko sa koje pozicije.

Uz meč više od Hrvatske i Kameruna, koji nemaju bodove na svom kontu, Brazil i Meksiko su sada na vrhu tabele sa po četiri poena s tim da je domaćin u nešto boljoj poziciji zbog bolje gol razlike u odnosu na večerašnjeg rivala (3:1 – 1:0).

Tok meča:

90+3′ – Meksikanci su uspeli da sačuvaju svoj gol i osvoje zlata vredan bod protiv Brazila i sada obe selekcije posle dva odigrana meča imaju po četiri boda na svom kontu

90′ – Igraće se još tri minuta, mogao je Meksiko i do pobede ali Sezar brani udarac Himeneza

89′ – Čakir nije Nišimura, nije naseo na pad Marsela koji je tražio penal zbog prekršaja Meksikanaca

86′ – Tijago Silva sa svega četiri metra pogađa u telo golmana Očou koji je pravi junak Meksika

84′ – Umesto Dos Santosa u igru je ušao Himenez, dok je u domaćem timu Vilijan zamenio Oskara

79′ -Oštar start Tijaga Silve sa dve noge na Ernandeza, ali dobija samo žuti karton za svoj potez

76′ – Još jedna izmena u Meksiku, Fabijan menja Ereru

73′ – Veliki pritisak Brazilaca ka golu Meksikanaca koji se odlično brane i deli ih samo još 20-ak minuta od velikog boda, a možda i tri pošto menjaju napadača ulazi  brzonogi Ernandez umesto Peralte

69′ -Ponovo je Nejmar imao priliku, alio je ponovo Očoa odličan

68′ – Centarfor menja centarfora, Žo umesto Freda

63′ – Nejmar je dobro izveo slobodan udarac, ali je ona nekih pola metra završila pored desne stative Očoinog gola

59′ – Agilar dobija žuti karton zbog oštrog starta, a nedugo zatim u beležnicu Čakira ulazi i  Hoze Vaskez

57′ – Meksikanci su preuzeli kontrolu meča, šutiraju iz svih pozicija, za sada su neprecizni, ali ko zna šta može da se desi

54′ – Odličan udarac Gvardado, ali je izblokiran i od svega samo korner

48′ – Bernard, koji je u poluvremenu zamenio Ramireša, ubacuje ka Nejmaru, ali Rodrigez je na mestu i izbacuje loptu u korner

46′ – Počelo je drugo poluvreme

45+1′ – Čakir svira kraj prvog poluvremena, Brazilci ssu bili bolji i imali su bolje šanse, ali su i Meksikanci pokazali da nisu mačiji kašalj odnosno da se neće tek tako predati

45′ – Igraće se samo minut nadoknade izgubljenog vremena

44′ – Očoa je za sada junak Meksika, uspeo je da odbrani udarac Paulinja koji se na samo pet metara našao oči u oči sa njim posle asistencije petom Tijaga Silve

41′ – Vaskez opasno šutira, ali lopta posle njegovog udarca prolazi tik pored leve stative Sezarovog gola

35′ – Fred je šutirao glavom posle kornera Nejmara, ali je Očoa lako uhvatio tu loptu

26′ – Nejmar je nadskočio Rafu Markeza i poslao loptu ka golu Meksikanaca i kada su je već svi videli u mreži to je sprečio Očoa koji se ispružio koliko je dug kako bi sprečio vođstvo domaćina i uspeo je u tome

24′ – Prvi ozbiljniji napad meksikanci su imali polovinom prvog poluvremena, Erera je šutirao sa oko 25 metara iskosa, Sezar je loptu kačio i poslao preko gola, ali sudije to nisu primetile pa nije bilo kornera

20′ – Tim Felipea Skolarija ima čak 70 odsto vremena loptu u svom posedu, ali to za sada ne donosi željeni rezultat Brazilcima

14′ – Najbolja do sada prilika za Brazil, ali Marselo nije uspeo da uposli nekog od igrača koji su se nalazili na petercu pošto su Meksikanci uspeli da izblokiraju njegovu povratnu loptu

11 ‘- Fred je bio u prilici, ali pogađa spoljni deo mreže, međutim čak i da je postigao gol on ne bi bio priznat pošto je bio u ofsajd poziciji

10′ – Domaći tim je preuzeo inicijativu i kruži oko odbrane Meksika

5′ – U prvih pet minuta konretniji i opasniji u napadu bili su Meksikanci, ali bez prave šanse za gol

1′ – Utakmica je počela, sa centra su krenuli Brazilci koji su i večeras u svojim standardnim žutim dresovima, dok su Meksikanci u crveno-crnoj kombinaciji

Stadion: Plasido Aderaldo Kastelo (Fortaleza)
Gledalaca: oko 64.000
Sudija: Čakir (Turska)

Brazil: Sezar, Alveš, Silva, Luiz, Marselo, Ramireš, Luiz Gustavo, Paulinjo, Oskar, Fred, Nejmar

Meksiko: Očoa, Markez, Rodrigez, Gvardado, Agilar, Moreno, Lajun, Erera, Vaskez, Peralta, Dos Santos

Kao i kada je bilo u pitanju otvaranje Mondijala i drugo kolo će otvoriti domaća selekcija i to duelom protiv Meksika. Obe selekcije u ovaj meč ulaze sa po tri boda, „karioke“ posle sumnjive pobede protiv Hrvatske, a „sombrerosi“ posle minimalca protiv Kameruna.

Jasno je kao dan da je Brazil apsolutni favorit i da će pokušati da obraduje naciju novom pobedom, ali će im za to biti potrebna daleko bolja igra od one koju su prikazali protiv Hrvata pošto su Meksikanci pokazali da su kvalitetan tim koji bi mogao da napravi iznenađenje.

Što se tiče samih timova Felipe Skolari je bio prinuđen da menja pošto se Hulk povredio u prvoj utakmici pa će umesto njega večeras u ekipi biti Ramireš, dok na drugoj strani Meksikanci nisu imali sličnih problema.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.