0

Sent Etjen lako do bodova protiv Sošoa

Objavljeno: 23.03.14 u 15:52

U prvoj utakmici nedeljnog programa 30. kola Šampionata Francuske ekipa Sent Etjena opravdala je ulogu favorita u duelu sa slabašnim Sošoom savladavši ga pred svojim navijačima sa 3:1.

stetjen-soso

Nakon prvog dela igre u kojem nije bilo pogodaka, drugo je počelo prilično efikasno i već nakon šest minuta „zeleni“ su golovima Erdenika i Tabanua došli do velikih 2:0. Kada je Butan u 66. minutu smanjio na 2:1 očekivalo se mnogo više uzbuđenja u samoj završnici, ali ono što je bilo najzanimljivije je da su gosti poslednjih 10 minuta igrali sa fudbalerom manje u polju pošto je napadač Bakambu zaradio dva žuta kartona. Umeli su domaći da iskoriste tu prednost pa su preko Erdinga u 89. minutu i definitivno rešili pitanje pobednika.

Sa nova tri boda Sent Etjen je prišao na samo dva koraka iza trećeplasiranog Lila, koji svoj meč protiv Monaka igra tek večeras, dok je Sošo ostao na pretposlednjem mestu sa sve manje šansi da zadrži prvoligaški status.